Suudi ArabistanSuudi Arabistan Arap Yarımadasın'da konumlanan en büyük ülkedir.Buraya iki kutsal caminin arazisi de denmektedir.Bunu sebebi de  İslam Dinine göre iki kutsal şehir olarak bilinen Mekke ve Medine burada yer almaktadır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Lüks yaşam deyince Cidde ilk olarak göze çarpmaktadır. Yedi yıldızlı oteller, modern binalar, antik kent kısmı ve Kızıl Deniz sahilindeki Ortaçağ kalıntıları, kentin etkileyici yerleri olarak göze çarpmaktadır. Al-Balad, yan yana duran görkemli gökdelenlere ve tarihi binalara ev sahipliği yapar. Mercan kayalarından yapılmış Sharbatly ve Naseef bunlara örnektir.1983 yılında inşa edilen ve Ülkenin ilk bankası olan Ulusal Ticaret Bankası,en uzun kulelerdendir. Cidde, çok sayıda tatil bölgesine de aynı sahip olup, Durrat Al-Arouse, bunların en çarpıcı olanıdır.Bu turizm bölgesi; ticaret merkezlerine, alışveriş mekanlarına, otellere, eğlence parklarına, golf kulüpleri ve daha birçok imkana ev sahipliği yapar.Riyad ise ; Arap yarımadasında bulunan kent Birinci Dünya Savaşından sonra Osmanlı'dan bağımsızlaşmış daha sonra da Suudi Arabistan'ın başkenti olmuştur. King Fahd Road,Masmak Kalesi,Kingdom Center ilgi çekici yerler arasındadır.Arap yarımadasını daha yakından görmek istiyorsanız Suudi Arabistan ideal yurtdışı destinasyonları arasındadır.
 
Kültür ve Eğlence 
 
Cidde'nin, kozmopolit bir kent olmasının sebebi liman kenti olmasıdır.Havayolu ile komşu ülkelerin başkentlerine iki saat uzaklıktadır.Binin üzerinde camiye ev sahipliği yapan kent sosyal yaşamında din önemli bir yerdedir.Kentin tarihi kısmında yer alan Belediye Müzesi, Britanya dönemine ait birkaç yapıdan birisidir.Kral Abdulaziz , Arap Açık Üniversitesi, Effat Koleji ve İslami Fıkıh Akademisi önemli eğitim kurumları arasındadır.Son zamanlarda yapılan büyülü yapılar Arap ülkelerine karşı yurtdışı turlarında bir artış sağlamıştır.
 
Yeme  İçme
 
Cidde şehri; İtalya, Orta Doğu, Fars, Fransa mutfaklarından lezzetler sunan bir menüye sahiptir. Geleneksel Suudi mutfağında ise; Izgara et, ulusal mutfakta ayrı bir yere sahiptir.Kavurma,ızgara yemeklerin Nejdi Kabsa ve Yemeni Mandi ise geleneksel Suudi mutfağının en önemli tatları arasında yer alır. 
 
Alışveriş
 
Kent merkezinde bulunan Tahliya, Cidde’nin başlıca alışveriş caddesidir. Burası çok sayıda lüks mağaza ve butiğe sahiptir. Tarihi ile ünlü Al-Balad; lüks alışveriş merkezlerine ve açık hava pazarlarına ev sahipliği yapmaktdır.Mahmood Saeed Alandalus en büyük alışveriş merkezi olarak göze çarpmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim