Arnavutluk 

Balkan yarımadası ülkesi olan Arnavutluk başkenti Tiran olup nüfusu 2,5 milyon'dur.Ülkenin son zamanlarda kalkınması ile yabancı yatırımcılar Arnavutluğa ilgi göstermeye başlamıştır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Tiran gezilmesi kolay bir yerdir.Mimari eserler daha çok Rus ,İtalyan ve Osmanlı dönemine aittir.Skanderber Meydanın'dan tura başlayabilirsiniz.Tiran'da turizm bakımında önemli yerler bulunuyor.Bunlardan başlıcaları;Ulusal tarih müzesi, Ethem bey camisi,Martyrs Mezarlığı ve saat kulesi'dir.
 
Kültür ve Eğlence
 
Müslümanların çoğunlukla olduğu Arnavutluk'da gelenek ve görenekleri ağırdır.Geleneksel aile yapısı ataerkil'dir.Aile içi disipline her zaman ön plandadır.Ülkede sayılı olmakla beraber eğlence alanları kısıtlıdır ve gece kulübü ve türünde yerlere rastlanmaz. Bar ve taverna sayısı yok denecek kadar azdır. Sakin bir yurtdışı gezisi arayanlar için ideal bir bölge olabilir.
 
Yeme İçme
 
Ülke mutfağı bizden etkiler taşımaktadır.Arnavutlar'ın yaptığı kiremit kebabı bizim yaptığımız kebaplar aynı benzerlikte.Tatlı olarakda börek tatlısı adında bir tatlı çeşitleri var ve bu da bizim baklavamız ile aynı lezzetdedir.Yoğurt ve patlıcan ile beraber yaptıkları yemekler lezzet olarak ön planda.
 
Alışveriş 
 
Arnavutluk alışveriş olarak çok tercih edilen bir bölge değildir ancak ülkede büyük ve küçük galeriler ile zenginleştirilmiştir.Tiran'dan hediyelik eşya olarak farklı türde alternatif giysiler ve el işi ürünleri alabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim