Sırbistan 

Sırbistan Balkanlarda yer alan ve başkenti Belgrad olan ülkedir. 14 yıl önce yılında serbest ticaret antlaşması yapılan ülke ile vize uygulaması da kalkmıştır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Sırbistan'ın  sahip olduğu mimari güzellikler yurtdışı seyahatinde bu destinasyonu seçenleri büyülemektedir.Eski Saray (the Old Palace), 1882 ile 1884 tarihleri arasında inşa edilmiş olup , Osmanlı ya ait izler taşımaktadır.300 tane anıtın , 40 ' ın üzerinde çeşmenin bulunduğu şehirde kent manzarası harika görünmektedir.Şehrin önemli parkları arasında ; Kalemegdan, Pionirski, Tašmajdan, Karadordev yer almaktadır. Tuna ve Sava nehirlerinin 200 km'ye kadar olan kısmını bünyesinde barındırır.200 km'lik nehir şeriti içinde 12 adet ada bulunmaktadır.
 
Kültür & Eğlence 
 
Sanatsal ve kültürel faaliyetler de Avrupa'da önemli konumda olan Belgrad festivallere, fuarlara ,müzik yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır.Düzenlenen etkinliklere bakıldığında ; Uluslararası Belgrad Tiyatarosu yarışması ve Uluslararası Tiyatro Festivali , Belgrad Kitap Fuarı ve Belgrade Müzik Şölenleri kentin kültürel bağlamda önemini nitelendirmektedir.Ada Ciganlija içerisinde barındırdığı akvite seçenekleri ile göze çarpmaktadır. Yurtdışı turları arasında balkanlar ayrı bir öneme sahiptir. 
 
Yeme & İçme
 
Tarihinde Osmanlı'dan izler olan Sırbistan da aslında bize göre yemek çeşitleri çok da büyük farklılık göstermemektedir.Ülkede hafif besinler tercih edilmekle beraber alkol tüketimi yüksek seviyededir.Sırbistanda balık , salata ve tatlılar en çok tercih edilen besinlerinden olup , şehrin yöresel tatlarına Bohem semtinde ulaşabilirsiniz.Şarap türlerinin tamamı , biralar , taze meyve suları en çk tercih edilen içkilerdir.Tatlılarda kuru yemiş turta ilk olarak dikkat çekmekte olup , orasnice, meyveli turta, krepler ardından gelmektedir.
 
Alışveriş
 
Sırbistan da alışveriş deyince akla ilk gelen yer Kral Aleksandra Bulvarıdır.Yerel ve uluslararası markaları birarada bulunduran Terazije Meydanıdır.Yöresel hediyelik eşyaların alınabileceği yerler buradadır.Knez Mihailova alanında farklı ürünlerin biraraya getirildiği ve ilginizi çekebilecek boyutta mağazalara rastlayabilirsiniz.

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim