Hırvatistan 

Hırvatistan; Başkenti Zagrep olan 4,5 milyonluk nüfusu ile dünya'nın tercih edilen yerleri arasında 18.sırada yer alan ülke hizmet sektörüne bağlı olarak sanayi ve tarım alanında gelişmiştir.Hayat standartları da oldukça yüksek olan Hırvatistan Dünya Bankası tarafından yüksek gelirli ekonomi olarak tanımlanmıştır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Köklü bir tarihi olan Hırvatistan turizm yapılanmasında çok önemli bir rol oynamaktadır.Adriyatik yakınında muhteşem bir denizi olan Dubrovnik Unesco listesindedir.Şehirde eski yüzyıldan kalma surlar,manastırlar,duvarlar görülmeye değer.Diğer alternatif olan bir şehirde başkent Zagrep'tir. Çevrede yürüyüş yaparak şehrin ihtişamını fotoğraflayabilirsiniz.Pazar ihtiyacınızı giderebilirsiniz.Meydanları ile ünlü olan Zagrep de ünlü katedralin fotoğrafını çekebilirsiniz. Liman kent olan Rijeka'da ise adalara geziler yapabilir ve şehire tepeden bakan Trsat kalesinde  manzaraya doyabilirsiniz.
 
Kültür ve Eğlence
 
Hırvatistan etkileyici bir tarihe sahiptir.Tipik mimarisi ile tarihi bir konumdadır.Burada yer alan Dubrovnik kıyı mimarisinin en önemli unsurudur.Sadece burası ile kısıtlamayın Hırvatistanı.Ülkenin en geniş başkenti Zagreb modern bir yapıdır ve insanda rahatlık hissi uyandırır.ülkede insanlar için kötü anları hatırlatan yerlerde vardır; bunlar Vukovar ve Osijek'tir.Savaş zamanında zarar görmüş bu kentler daha sonra kendisini yavaş yavaş toparlamış ve günümüze kadar gelmiştir.Güzel bir şehir turu yaşamak için yurtdışı turları arasında yer alan Hırvatistan turu ile kendinizi kültür deneyimi ile sınayacaksınız. 
 
Yeme İçme 
 
Ülke mutfağı Akdeniz iklimi ve kara iklimine göre farklılıklar göstermektedir.Ağırlıklı yemek sebze ve balıktır.En çok dalmaçya lahanası ve roka yemektedirler.Çoğunlukla kıyı şeridinde ve adalarda zeytinyağı kullanmaktadırlar.ülkede baharat çok fazla kullanılmaz, en çok karabiber,kırmızı biber ve kurutulmuş sebze tercih edilmekte.Karasal mutfak üzerinde Akdeniz ezgilerinin etkisi büyüktür.Hırvatistan'da deniz balığı bulmak kolaydır ve hırvatların en sevdiği ürünler arasında deniz ürünleri yer almaktadır.Farklı yemek tatlarının tadına bakmak için yurtdışı turu ile bu geziye katılabilirsiniz.
 
Alışveriş 
 
Hırvatistan'dan sevdiklerinize ilk olarak buranın ünlü Lavanta torbalarından alabilirsiniz.Bunun yanından takı,mercan taşı,gümüş takılar,zeytinyağı şişeleri,çeşitli reçellerden alabilirsiniz.Hırvatistan alışveriş anlamında gerçekten size hitap edebilecek alternatifler sunmaktadır.
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim