GallerGaller Büyük Britanya'da Birleşik Krallık'a bağlı dört ülkeden birisidir.Başkenti ve en büyük şehri Cardiff'tir. Yılın her dönemi yağış alan ülke 3 milyonluk nüfüsuyla dünya coğrafyasındaki yerini almaktadır.Charles Philip Arthur George Mountbatten Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğludur.Cardiff, Swensea başlıca önemli şehirlerdendir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Sahip olduğu güzellikler sayesinde turistlerin ilgi odağı halindedir.Brecoan - Brecoans ve Pembrokeshire Sahili ülkenin en önemil ulusal parkları arasındadır.Snowdonia ,Gresford Çanları, Llangollen köprüsü , Wrexham Kilise Kulesi,St.Winefride's Well, Overton posuk ağaçları , Pistyll Rhaeadr Şelalesi Gallerin 7 harikalarındandır.Bu önemli yerler dışında Elan vadisi,cardiff plajı , Milenyum Stadı Caeranfon kalesi yabancı turistlerin yurtdışı turlarında tercih ettikleri yerlerdir.
 
Kültür & Eğlence 
 
Ülke tam anlamıyla kırmızı ejderha ile içiçedir.Resmi bayrağın tam ortasında kırmızı ejderha bulunmaktadır.Yurt dışı turların yoğunlaştığı dönemlerde ülkede önemli festivaller yapılmaktadır.  Galler geceleri ile  club, bar,canlı müzik yapan lokaller stand up mekanları ile konuklarını ağırlamaktadır. St. Marry caddesi , Greyfairs yolu , Mill Lane gece hayatının en hareketli ve en popüler caddeleridir.Renkli geceleri için yurtdışı gezilerinde tercih edilen bir destinasyondur.
 
Yeme & İçme
 
Geleneksel Galler mutfağının yanıda dünyaca ünlü mutfakları da barındıran bir yapıya sahiptir.Yerel lezzetlerden bazıları deniz börülcesinden yapılan Laverbread ,meyvelerden yapılan bara bread ,tatlı olarak Welsch cakes' dir.
 
Alışveriş
 
En önemli alışveriş caddeleri ve merkezlerine bakıldığında ise Queen Stree, St. Mary Street ilk olarak göze çarpanlar arasındadır.Kalenin çevresinde çok sayıda turistlere yönelik ufak mağazalar yer almakta olup,Jacob's Market , Indoor Market tercih edilen yerlerdendir."Arcade" adı altında, mimari anlamda birçok kemer bulunmaktadır. Bunlar, Pricess Arcade, King’s Arcade gibi heryerde karşınıza çıkabilir, içi pasaj gibi olan, bazılarında gezilecek dükkanlar, bazılarında ise terzi, ayakkabıcı gibi esnafın yer aldığı mekanlardır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim