GlasgowGlasgow İskoçya'nın en büyük şehri olup nüfusu 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyıl başında 1 milyonun üzerine çıkmıştır. Az nufüsu olmasına rağmen Birleşik Krallığın çok popüler olan şehirlerinden biridir. Londra'dan sonra 2.sırada yer aldığını söyleyebilriz.

Geziniz & Görünüz
 
Kent 19.yy sonlarında inşa edilmiş olup ünlü mimar Mackintosh'un tasarımını yaptığı binalar ile ön planda yer almaktadır.Çok sayıda park ve Kelvingrove Sanat Galerisi başta olmak üzere , dünya üzerinde en zengin sanat koleksiyonlarına sahiptir.City Chambers, tenement House, Glasgow Katedrali , Glasgow Green Park,People's palace seyahat severler tarafından gezip görülen yerlerdir.Müze ve Sanat galeri ile beraber festivallere de ev sahipliği yapan şehirde dikkat çekenler ; Glasgow komedi Festivali , Jazz Festivali ve Film Festivalidir.Şehrin gürültüsünden kaçıp kafa dinlemek isteyenler için de kentte yer alan botanik bahçeleri sakinlik ve huzur sağlamaktadır.1964 yılında kurulan Ulaştırma Müzesi yılda 500.000 ziyaretçi çekerek en popüler müzelerden olmuştur.Yurtdışı turları arasında bulunan Glasgow, İskoç kültürünü tam anlamıyla yansıtmaktadır.
 
Kültür & Eğlence 
 
Glasgow için yurtdışı seyahat seçiminde özellikle gidilmesi gereken dönem havanın güzel olduğu Haziran-Ağustos ayları olarak göze çarpmaktadır. Aynı zamanda bu aylarda pek çok festival ile kültür yönüyle de ilgi çeken etkinlikler yapılmaktadır. 1451 yılında faaliyete geçen Glasgow Üniversitesi ve 1964'te açılan yeni bir üniversite mevcuttur. Bu önemli şehirde eski tarz barlarla beraber yeni konsept ile hizmet veren mekanlar da bulunmaktadır.The Barrowland adlı mekan canlı müzik tutkunlarının doyasıya vakit geçirebilecekleri özgün bir yerdir.
 
Yeme & İçme
 
Şehirde İskoç mutfağının özelliklerini taşıyan süt ürünleri ,av eti,balık ve sebze örneklerinin yanında kendi mutfağımızdan ve dünya mutfağından değişik örnekler bulabilirsiniz.Egzotik yemekleri ve iç dizaynıyla dikkat çeken restoranlar şehirde ilgi çekmektedir.Viskileri ile ünlü Glasgow da Haggis milli yemektir.
 
Alışveriş
 
Glasgow'un en hareketli alışveriş merkezlerinden ilk beşi Argyll Arcade , Princess Square Centre , Italian Centere , Catherina Shaw ve Armani olarak göze batmaktadır.Çok sayıda sokak dükkanları da yer alan bu şehirde Sauchiehall Street Shopping Centre alşveriş yapabileceğiniz popüler yerlerden biridir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim