Liverpool 

 
Liverpool, İngiltere 'de Mersey Nehri Halici'nin doğusunda bulunan şehirdir.2007 tarhinde 800. yaş gününü kutlayan bu şehir, 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.Liverpool kenti profesyonel futbol kulübü Liverpool F.C. ile özdeşleşmiştir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Yurtdışına seyahatinde burayı seçen kişiler için şehrin görülmeye değer yerleri arasında Liverpool Katedrali, Beatles Müzesi,Tate Liverpool,Anfield Road Stadyumu , Merseyside Deniz Müzesi ve Albert Dock Müzesi yer almaktadır.Beatles Story adlı müzede dünyaca üne sahip Beatles grubuna özgü pek çok eşyanın sergilendiği çok değişik eserleri görme fırsatınız olacaktır. Ülkenin bu şehrinde yer alan iki eski ve ünlü futbol takımı olan Everton ve Liverpool 'un Premier Lig maçını seyretmek ziyaretçilerin yapabileceği en önemli etkinliklerden biridir.Hem spor hemde eğlence için İngiltere'nin Liverpool şehri yurtdışı turları arasında popülerliğini korumaktadır.
 
Kültür & Eğlence 
 
Liverpool şehri aynı zamanda bir üniversite şehri olması sebebiyle de oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir.Farklı konseptli mekanlarda biranızı ve kokteylinizi yudumlayabilir ve hoşça vakit geçirebilirsiniz. Şehrin tercih edilen mekanları arasında Baby Cream, Philharmınic,Magnet,Blue Bar, Cavern Clun Academy yer almaktadır.Şehirde yıl boyu yapılan etkinlere baktığımızda Creamfield , Knowsley hall Music Feativali ve Liverpool Comedy Festivali dikkat çekmektedir.Hem futbol hem de müzik hem de edebiyat alanında önemli bir şehir olan Liverpool UNESCO tarafından Dünya Müzik Şehri unvanını almak için gerekli müracaata bulunmuştur.Daniel Defao ,Washington Irving gibi efsane edebiyatçılar ile Beatles grubuna da  ev sahipliği yapmıştır.
 
Yeme & İçme
 
Şehrin kendine özgü bir yemek kültürü yoktur fakat kaliteli yemek restaurantları yer almaktadır.Kıyı ve deniz kenti olması sebebiyle deniz ürünleri oldukça başarılıdır.Ortak dünya mutfağı ve zincir restaurantlar kente bolca bulunmaktadır.
 
Alışveriş
 
Çok eski zamanlardan bugüne İngilterenin en önemli ticaret merkezi olan Liverpool diğer İngiliz şehirlerine göre biraz daha ucuzdur.Grand Central,Liverpool One,MetQuarter,The Blue Coat gibi büyük ve çekici alışveriş mağaza ve yerlerinden bazıları olarak göze çarpmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim