Fas 

 
Fas Kuzey Afrika'da 32 milyonluk nufüsu ile cazip bir turizm merkezidir.Başkenti Rabat Fas'ın en büyük şehri de Kazablanka'dır. Ülkenin kuzeyinde Atlantik okyanusunu Akdeniz'e bağlayan ve İspanya ile Fas'ı ayıran Cebelitarık boğazı yer almaktadır. 
 
Geziniz & Görünüz
 
Ülke muhteşem dağ manzaraları,sarayları,yerel kültürün yansıması olan köyleri,turistlerin burnuna gelen baharat kokusu ile büyüleyici bir turizm merkezidir.Rabat kentinde bulunan Hasan Kulesi ,Kasbah des Quadaias , Arkeoloji Müzesi tarihi eserler arasında en önemlileridir ve yurt dışı turlarda kilit yerlerdir.Kasablandaki The Cornich Avenue da oteller, kafeler, gece kulupleri,plajlar bulunmaktadır. Mers Sultan Kasablankaya ait mimari miras olarak görülmeye değer.Ülkenin bir diğer turistik ve cazibe merkezi ise Marakeş ' tir.Şehrin merkezinde yer alan eski Medina Bölgesi hikayeciler , akrobatlar ve ilginç çay evleri ile ilgi çekmektedir.Kent sahip olduğu masalsı atmosferi ile yurtdışı seyahatçilerinin ilgi odağıdır.
 
Kültür & Eğlence 
 
Fas geleneksel müzik tarzları ile ön plandadır. Vurmalı,üflemeli ve telli çalgıların yoğun olarak kullanılan müzik türleri Berber halk müziği,popüler halk müziği, gnawa ve sufi müziği bulunmaktadır. Aynı zamanda ülkenin en prestijli opera, tiyatro ve bale gösterilerinin sergilendiği Marakeş Kraliyet Tiyatrosu önemli bir kültür merkezidir.Evlilik festivali,Sanat Festivali , Caz Festivali yapılan etkinliklerdir. Gece hayatına bakıldığında Marakeş ilk sıradadır. Diskoları , farklı eğlence stilleri , dansöz gösterileri ile Fas'ın incisi konumundadır.
 
Yeme & İçme
 
Fas mutfağının temel olarak tanımlayan füzyon mutfağıdır. Akdeniz ve Arap mutfağının  karışımı mutfak ; yoğun,lezzetli ve aromatik tatlılardan oluşmaktadır.Ağırlıkla kullanılan malzemeler arasında kuzu eti,sebze,meyve ve baharatlar bulunmaktadır.Popüler yemeklerin başını kuskus alırken kuzu etinden yapılan ve bizim şiş kebap diye bildiğimiz brochetter'dir.Farklı sunumuyla kızgın yağda kızartılan kefta çok popülerdir.Tatlılar baktığımızda kaab el ghzal,meyve salatası,halva shebakia , zucre coco ilgi çekmektedir.İçecek olarak da nane çayı ve taze pancar suyu ilk sırada yer almaktadır. Sütlü kahve , Ginseng çayı ve Vernena çayı popüler içeceklerdendir.
 
Alışveriş
 
Özellikle el yapımı ürünler açısından çok fazla alternatifin yer aldığı bir ülkedir. Rengarenk kaftanla , el yapımı çanak çömlek , halı ve kilimler, Fas'a özgü nane çayı karışımları,çaydanlıklar Fas'ın mistik havasını kendi yaşam alanınıza taşımanızı sağlayabilir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim