Birmingham 

 
İngiltere'nin Londra'dan sonra en büyük ticaret merkezi Birmingham İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük hasar görmüştür ve 1990'lı yıllara kadar değişiklik göstermemiştir.Nüfusu yaklaşık olarak 965 Bin civarındadır.Birmingham bir kısmı müze ve tarihi örnekler ile dolu bir şehirdir.Şehir büyük yeşillik alanları da size güzel görseller sunmaktadır.İngiltere'nin en kozmopolit şehirlerinden biridir.Yurtdışı turları arasında İngiltere en çekici ülkeler arasındadır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Şehir görünüm açısından ihtişamıyla herkesi kendine hayran bırakır.Büyülü mimarilerin yer aldığı bu şehirde Lodge Road'da ünlü sanatçı Ozzy Osbourne ve Black Sabbath'ın evlerini görebilirsiniz. Soho evi olarak geçen yer de endüstri öncülerinden Matthew Boulton'un yaşadığı yeri görülebilirsiniz. Thinktank bilim müzesinde elle dokunabileceğiniz taşıtlar,etkinlikler, endüstriyel makineler bulabilirsiniz.Botanik bahçeleri ve cam seraları keyifli vakit geçirebileceğiniz bir gezi mekanıdır.Park alanından oturup dinlenebileceğiniz ve bir kahve içeceğiniz tesisler bulunmaktadır.Ulusal Deniz yaşamı müzesinde ise denizde yaşayan canlıları yakından izleyebilirsiniz.Kaplumbağalar,vatozlar,denizatları ve daha birçok çeşitli canlıyı burada görebilirsiniz. İngiltere yurtdışı gezileriyle bu ilgi çekici ülkeyi gezerken kültürü hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Kültür ve Eğlence
 
Birmingham sanat ve kültür anlamında önemli bir yere sahiptir.Kentin futbol takımı olan Aston Villa'nın maçlarını yaptığı stadyum burada yer almaktadır.Spor ve eğlencenin yoğun yaşandığı yerlerden biridir.St Philip's Katedrali görülmesi gereken başka bir yer.Birmingham'da bir de tarihi cami yer almaktadır.National Exhibition Centre'da spor etkinlikleri ve gösteriler yapılmaktadır.Çok geniş bir salon kapasitesi bulunmaktadır.Chamberlain Meydanın'da yer alan Sanat galerisi ve Müzesini de gezebilirsiniz.
 
Yeme İçme
 
Birmingham da üniversitelerin çoğunlukla olması nedeniyle yemek bulmak çok da zor değildir.Güney'de irili ufaklı 50'ye yakın restorant bulunmaktadır.Çin,İtalyan ve Hint mutfaklarının etkisinin görüldüğü Birmingham'da kebap ve çeşitlerinide bulabilirsiniz.
 
Alışveriş 
 
Alışveriş son zamanlarda büyük bir aşama kaydetmiştir.Burada yer alan birkaç alışveriş merkezi büyük ihtişamı ile herkesi etkilemektedir.The mailbox,pavilion,New street station bunlardan birkaçıdır.Tarihi çikolata fabrikasıda burada yer almaktadır.Turistik gezinin en güzel armağanı çikolatadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim