Girit AdasıAkdeniz'in beşinci büyük ve Yunanistan'ın en büyük adası olan Girit dünyaca tanınmış bir turizm merkezidir.Avrupa'nın ilk uygarlıklarından biri sayılan Girit Avrupa topluluğunun ilk uygarlıklarından biri olarak bilinen Minos Krallığının da en önemli yerlerinden bir tanesidir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Girit adasında görülecek yerler arasında ; Phaestos Sarayı,Dikteon Mağarası,:Hania Arkeolojik Parkı, Girit Arkeoloji Müzesi, Koules Venedik Kalesi, Forteza Kalesi,Bölgesel sanat Galerisi,Deniz Kaplumbağası Koruma Alanı bulunuyor.Girit Adası birçok müze ve sanatsal galeriye sahiptir. Bu noktaları gezerek bölge tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinilebilir.Knossos arkeolojik sitesi 4.000 yıl öncesinin medeniyetinden kalma eserlere sahiptir.Yunanistan yurtdışı turları arasında farklı adalarıyla çok önemli bir konumdadır.
 
Kültür & Eğlence 
     
Girit Minos krallığının önemli bir yeri olmakla beraber , 1645 tarihinde Osmanlı hükmüne geçmiştir. Hem Bizans hemde Osmanlı kültürünün hisedildiği adada saraylar arkeolojik kazılar sonucu ortaya çıkarılmıştır. Kent merkezinde en önemli objelerden biri de çeşmelerdir. Osmanlı ve Roma çeşmeleri en bilinenleridir.Eğlence hayatında çok farklı bir yelpazaye sahip olan Girit adası her zevke ve her bütçeye uygun bir sunumla seyahat severleri ağırlamaktadır. Yurtdışı seyahat tercihlerini bu ada olarak belirleyen seyahat severler için Fabrica,camelot,Enigma,Amnesia ilgi çekici ve hareketli gece kulüpleri ve barlardır.Yunan kültürünü yurtdışında yaşamak isteyenler için Girit adası romantik bir seçim olabilir.
  
Yeme & İçme
 
Girit adasındaki restaurantlar da diğer Yunan adalarında olduğu gibi Türk mutfağı ile benzerlik vardır. Buranın toplumu ile Türk toplumu arasında sahibinin kim olduğunun paylaşılamadığı yemeklerden ; Kabak-patlıcan kızartması ,dolma, şiş kebap sık tüketilen yemeklerden.Bize pek de yabancı olmayan ve çok fazla tercih ettiğimiz döner 'gyros' Özellikle yenebilecek yemeklerin başında gelmektedir.Kleftaki yine bizdeki kağıt kebabı ile benzerlik göstermektedir.Zeytinyağı Girit mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır. Yemeklerde , salatalarda, kahvaltıda sürekli zeytinyağı tercih edilmektedir. Sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olarak görülen zeytinyağı özel üretimlerden geçerek masalara gelmektedir.
 
Alışveriş
 
Geniş bir alışveriş yelpazesi sunan Girit adası hediyelik eşyadan , el sanaatlarına, büyük alışveriş merkezlerine rastlamak mümkün.Buradan sevdiklerinize Girit adasını hatırlatan magnetler, el işleri ve porselen tarzı eşyalar alabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim