Sardunya Adası 

Sardunya Adası Akdeniz'de bulunan İtalya ülkesine ait bir ada olup,Sicilya'dan sonra İtalya'nın ikinci en büyük adasıdır. 24.090 km² olan yüzölçümü ve 1.637.639 'luk nüfüs ile dikkat çekmektedir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Sardunya Adası kıyı şeridi, kum plajları ve çok sayıda sahip olduğu küçük koylarla dikkat çekmektedir.En dikkat çeken yerlerin başında gelen Costa esmeralda dünya üzerinde sayılı güzelliklerden biri olarak tanımlanmaktadır.Sevimli çarşılarıyla ,cruise gemilerinin en uğrak yeri olma özelliği ile,flamingoları ile Cagliari en ilgi gören yeri olma özelliğini taşımaktadır. Kerim Ağa Han'ın 1960'lı yıllarda bölgeyi dünyaya tanıtmasıyla dünya jet sosyetesinin ana merkezlerinden biri haline gelmiştir.Elit ve en çok tercih edilen bölge denebilir; Porto Sevo - Porto Rotondo için. Kusursuz güzelliği,sakin ve huzurlu ortamı,turkuvaz rengi denizi ile Maddelena Adası birden çok sayıda güzelliğe sahiptir.Yurtdışı turlar ile bu bölgeye gelen seyahat severlerin ; San Nicola Katedrali,San Peter Kilisesi,Rosello Çeşmesi,Düklük Sarayını ve Palezza Üniversitesi'ni mutlaka görmeleri gerekmektedir.
 
Kültür & Eğlence 
     
Feniki ve Kartacalılar zamanında tahıl deposu olarak kullanılan ada Roma dönemine gelindiğinde tuz deposu haline getirilmiştir.Sanat,tarih ve kültür bağlamında çok zengin bir yer olan Sardunya adasının turizm haricinde fenni ve teknolojik araştırma , inşaat , eczacılık ve petrol sanayisi de iyi gelişmiştir.Adada gerçekleşen en muhteşem karnaval Sa Sartigla'dır.Her Yılın Şubat ayında gerçekleştirilen bu karnavalda marangoz ve çiftçi dernekleri bir sonraki yılın bereketli ve refah olması adına binicilik müsabakası düzenlerler.Yarışmacılar ellerindeki mızraklarla at üstünde caddelerde asılı olan yıldızları vurmayı hedefler.Buradaki başarı veya başarısızlık tüm ada için iyi yada kötü bir yıl olacağı anlamına gelmektedir.Eğlence denilince Alghero ve Cagliari akla gelen iki bölgedir. Geceleri caddelerde çok ünlü simalara rastlamak mümkündür.Lüks marina pubları ve gece kulüpleri ile meşhur Sardunya'da eğlencenin doruk noktaları sahil partileri olarak göze çarpmaktadır. Sayısız bar birbirinden farklı plaj partilerine ev sahipliği yapmaktadır.Yüksek dönemlerde gece kulüpleri için rezervasyon mutlaka şart.Gündüz partileriyle başlayan gün sabaha kadar devam eden eğlence hayatı ile Sardunya yurtdışı tatil alternatifleri ile görülmeyi cazip kılıyor.
  
Yeme & İçme
 
Baharatları ile ön plana çıkan Sardunya mütfağının en lezzetli tatları arasında peynir,nane ve diğer malzemelerle dikkat çeken makarnaları, carasau ekmeği mutlaka denenmesi gereken tatlar arasındadır.Akdeniz mutfağının bir numaralı yiyeceği zeytin yağlılar,salata çeşitleri iştahınızın artmasına neden olacak çeşitler olarak göze çarpmaktadır.Sardunya Adasında yenilen akşam yemeklerinde insanlar,geniş masalarda kalabalık gruplar oluşturarak sabahlara kadar sohbet etmektedirler.Ana yemek çeşitlerinde sırayı ilk olarak et yemekleri alıyor.Yemek sonraları ikram edilen kurabiyeler çok lezzetli.Adada en ilgi gören içecek olarak ilk sırada şarap gelmektedir.Yerel şaraplarda Argiolas Perderea,ulusal ve uluslarası ödüllere sahip Fransız meşe fıçılarında yıllandırılmış Turriga aslı şaraplar ise tadılmaya değerdir.Mirto ise buraya özgü ilgi çekici bir likör olarak beğenilmektedir.
 
Alışveriş
 
Tipik bir Akdeniz adası olan Sardunya el emeği ile dikkat çeken seramikleri ve antik eşyaları ile dikkat çekmektedir.Parıltılı ve lüks mağazaları ile jet sosyeteyi görebileceğiniz butik dükkanlardan alışveriş imkanına sahip olabilirsiniz.Eşsiz tatdaki şaraplardan sevdiklerinize armağan edebilir,Sardunya hatırası hediyeliklerden satın alarak evinize geri dönebilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim