Bled GölüSahip olduğu manzarası,doğal güzellikleri ve huzurlu ortamı ile Slovenya'nın en önemli turizm merkezlerinden biridir Bled.Bu şirin kasaba Kongre ve dinlenme anlamında önemli bir yer olması ile burası Bled Gölü ile adeta özdeşleşmiştir.Bled'e yurtdışı turlarla gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer Bled gölü ve çevresidir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Gölün etrafında yapılacak tekne turu gün içinde yapılacak en önemli aktivitedir. Tur yapan tekneler sakin ve huzurlu ortamı bozmamak ve gölü kirletmemek adıan insan gücü ile , kürek ile turları düzenlemektedir. Burada çok sayıda sporcunu kano yaptığını görebilirsiniz.Bled Gölü'nün tam ortasında yer alan adadaki kilise görülmeye değerdir.Gölün bulunduğu bu tatil merkezi kasaba da vakit geçirebileceğiniz çok sayıda açıkhava aktivitesi bulunmaktadır.Triglav Ulusal Parkı yakınlarında bulunan Vintgar Boğazı aktivilerden bir tanesi olabilir.Golfden,dağ tırmanışlarına,balıkçılıktan at biniciliğine kadar çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır.
 
Kültür & Eğlence
 
Huzurlu ve sakin bir ortamda bulunan Bled Gölü ve gölün ortasındaki ada zamananın da İmparatorların ve Mareşal Titi'nu yazlık mekan olarak kulandıkları yer olarak göze çarpmaktadır.Burada yer alan St.Mary Assumption Kilisesi Bled'e balayına gelenlerin uğrak yeridir. İnanışa göre eğer erkek eşinin bu kilisenin merdivenlerinden kucağında taşırsa mutlu bir evliliğinin adımlarını atmış oluyorlar.Gölün çevresi 8 km olan ve kendisi 5 kilometre karedir.Deniz seviyesinden 504 metre yukarıdadır. Nüfüsu 12.000 olan Bled'in en önemli özelliği sadece seçkin turistlerin rağbet ettiği bir kasabadır.Bu kasabada düzenlenen festivallere bakıldığında Bled Days,Okarina Etno Festival ve Uluslararası Müzik Festivalidir.Dinamik bir gece hayatına da sahip Bled 'de göl etrafında çok sayıda kafe,bar ve restoran bulunmaktadır.Kişiye özel mekanların haricinde daha çok otellerin bünyelerinde bulundurduğu barlar tercih edilmektedir.Irish Pub,Pub Bled,Kavarna Park tercih edilebilecek mekanların başında gelmektedir. Doğa ve Kültüre doymak istiyorsanız yurtdışı turları ile burayı ziyaret edebilirsiniz.
 
Yeme & İçme
 
Göl etrafında bulunan restoranlarda hazırlanan yemekler oldukça güzel.Izgara türlerini büyük bir özenle yapan Bled'li aşçıların favori yemeği sarımsak çorbası.Sarımsak soslu kalamar tava da büyük ilgi görmektedir. Buradaki restoranlar Türk damak tadına benzemekle beraber mekanların hepsi temiz,geniş ve mönülerde bulunan yemek fiyatları hemen hemen her yerde aynı. Kahvaltı kültürü olmayan Bled de sabah atıştırmalığını çay ve kruvasanla yapabilirsiniz.
 
Alışveriş
 
Kasaba ve göl etrafında alışveriş kültürü çok büyük  marketler üzerine kurulmuştur. Çeşit olarak bir çok ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz bu marketlerde fiyatlar çok yüksek değil. Bu çevreye ait yöresel hediyelikler almak için en uygun yerlerden biri Bled Kalesi içindeki satış mağazası. Ayrıca gölün ortasındaki Bled Adasındaki satış mağazası da tercih edilebilir.Diğer alternatif satış noktaları ise Fauna,Bled Shopping Centre,Mercator,ProMontana'dır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim