Basel 

İsviçre ülkesinin kuzeybatısında bir sınır şehri olan Basel , Almanya ve Fransa'ya komşudur. 175 bin civarı nufusu ile Zurich ve Cenevre'den sonraki en büyük üçüncü şehridir. Çok sayıda uluslararası şirkete ev sahipliği yapan kent ülkenin en dinamik ekonomisine sahiptir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Dümdüz ve küçük bir kent Basel'i keşfetmenin en keyifli yolu bisiklet kiralamaktır.Basel'de yaşayan herkesin bir bisikleti vardır.Şehrin tarihi kısmında yer alan kliseleri, taş yapıları ve çeşmeleri fotoğraflayabilirsiniz.Tinguely,Pisoni,Cathedral Mount,Holbein Basel'de bulunan en popüler çeşmelerdendir.Basel'de düzenlenen feribot gezintisi kesinlikle yapılması gereken bir tecrübedir.Şu anda dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Zooloji Parkı ve kentin en önemli rekreasyon ve doğal alanlarından bir tanesi konumundaki Black Forest mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.İkiz kulesi ve kırmızı renkli taş duvarları ile şehre renk katan Katedral , Mittlere Rheinbrücke ,Kleinbasel Bölgesi,Grossbasel Bölgesi,Münster Katedrali,Stadt Theater ,Kunt Museum görülesi yerlendendir.Basel baş piskoposunun yaşadığı yer hemen yanı başında olduğu için katedralin arkasında yer alan teras,tarihte Pfalz (Saray) olarak bilinmektedir.Benzersiz ve uluslararası alanda müzelere sahip Basel,dünyanın en eski sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.Demircilikte ustalaşmış bir heykeltraş olan Jeen Tinquely'nin çalışmalarının sergilendiği müze ilgi çekicidir.
 
Kültür & Eğlence
 
İsviçre'nin en iyi müzik tiyatrosu,,müzik mekanları,sanat galerisi,sinemalar,sayısız açık hava konseri ve ünlü Fasnacht ile benzersiz bir kültürel zenginliğe sahiptir.Klasik müzik ,caz ve çağdaş üretimler olukça fazladır.Basel müzik kültürünün en önemli parçası Caz olarak göze çarpmaktadır.İsviçre'nin ve Avrupa'nın en önemli festivallerindendir.Basel Sinfonietta, Basel Oda Orkestrası ve Basel Senfoni Orkestrası bu kentte yer alır.Yıl boyunca büyüleyici üretimleriyle ön plana çıkan muhteşem bir repertuvara sahip Basel Music Theatre izlenmeye değerdir. Ayrıca farklı tarzlarda boy gösteren ufak tiyatroları şehrin dört bir yanında bulabilirsiniz.İsviçre'nin spor başkenti olan Basel , buz pateni,dağ bisikleti ,binicilik,açık hava ve kapalı yüzme havuzları,su sporları için ideal bir yerdir.
 
Yeme & İçme
 
Basel şehri,dünya standartlarındaki restoranları ile övünmektedir.Ulusal ve uluslararası tatları insanın iştahını kabartır. Anadolu,Yunanistan,Portekiz,Meksika,Amerika ve daha bir çok mutfaktan lezzetlerini burada bulabilirsiniz.Çay ve kahveleri ile ünlü Basel'de bulunan kafelerde kendilerine özgü kek ve pasta menülerine ulaşabilirsiniz.
 
Alışveriş
 
Benzersiz alışveriş dükkanları ve özel butikleri ile ön plana çıkan Basel de alışveriş çok alternatiflidir.Bu tür mekanların bulunduğu en iyi yer Eski Kent  bölgesidir.Freie Strasse,Gerbergasse ve Markplatzkentteye önemli alışveriş alanlarındandır.Kentin butiklerle dolu alışveriş yeri ise Eski Kent'te yer alan Spalenberg ve Heuberg'tir.Seramik,ahşap oyma,cam gibi hediyelik eşyalar için Heimatwer'e uğramak gerekmektedir.Leziz İsviçre çikolotası için Basel de 'Confiserie Schiesser' mağazasına uğramanız yeterli olacaktır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim