Colmar 

 
Doğu Fransa'da yer alan Alsace - Lorraine bölgesinde bulunan Colmar için cennet gibi bir şehir benzetmesi çok kullanılmaktadır.İsviçre ve Almanya'ya çok yakın konumda olan Colmar 67 bin nüfuslu bir şehir olarak göze çarpmaktadır.
 
Geziniz & Görünüz
 
Kanallarıyla markalaşmış olan Venedik burada da karşınıza çıkmaktadır.Şehir İtalya'nın Venedik kentine benzeyen bir bölgeye sahip olduğundan buraya "Petite Venise" yani "Küçük Venedik" diye bir ad verilmiştir.Evlere bu bölgede kanallar üzerinden ulaşmak mümkündür.Bu harika yerleri gezmek için Gondol ile turlar düzenlenmektedir. Büyük olmamasına rağmen sadece görmenin bile insana keyif verdiği bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.Şehirde bulunan bu kanallar ile sayısız bina ışık oyunlarıyla süslenmiş olup buradaki yapılarda biraz Alman biraz Fransız mimarisini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle şehre özgü tahta pencereli rengarenk evler yurt dışı turlar ile buraya gelenler için çok orjinaldir.Alsacien Wine Route (Alsaz Bölgesi şarap yolu ) üzerinde yer alan Colmar tam anlamıyla bir şarap başkentidir.Şehir alsace Bölgesi'nin karakteristik özelliklerini çok iyi korumuş ,değerlendirmiş bir yer olarak görülmektedir.Bu büyüleyici yerin diğer özelliklerinden birisi de Özgürlük Heykeli‘nin tasarımcısı Frédéric Bartholdi’nin vatanının burası olmasıdır. Colmar'a girişte sembolik Özgürlük heykeli’ni görünce bir an Fransa’da olup olmadığınızı
karıştırabilirsiniz.Meşhur heykeltraşın çocukken büyüdüğü ev, Bartholdi Müzesi olarak ziyaret edilebilmektedir. Batholdi'nin eserleri burada sergilenmektedir.
 
Kültür & Eğlence
 
Roesselmann Çeşmesi , Doğal Tarihi Müzesi (Musee D’Historie Naturelle),Place de l’Ancienne Douane (Eski Gümrük Meydanı),Schwendi Çeşmesi,Museum Unterlinden ve Musee de Jouet ( oyuncak müzesi ) Colmar'ın kültürel tarihini gözler önüne seren yapılardan bazılardır.(Quartier des Tanneurs) şehrin merkezi olarak anılan ve yapımı 17-18.yy 'a dayanmaktadır.Alsace bölgesinde içki olarak şaraplar ön plana çıkmaktadır.Strazburg'dan başlayan Seelestadt, Colmar bölgesinide içine katan ve Mulhouse sırtlarında sona eren 170 kilometrelik bir şarap yoluna sahiptir.Bu şarap yollarında yürüyüş hem kültürel açıdan sizi etkilerken hem de keyifli bir gezi alternatifi olabilir.
 
Yeme & İçme
 
Görüntüsü pizzaya benzeyen; ama hamuru ve üzerindeki sos ile yapılışı farklı olan “tarte flambee” denenmeye değer bir lezzetdir.Alsace mutfağına özgü olan bu yemek ince olan hamurunda ekşi krema yer almakta, üzerinde de ise peynir, soğan ve jambon yer almaktadır.Soğuk bir şarapla yenilmesi genelde tavsiye edilmektedir.Kızgın fırında kısa süreli pişirildiği için hamuru çıtır çıtır olmaktadır.Deniz ürünleri de alternatif olarak tadılabilir.Milföy hamuru gibi bir malzemenin arasındaki püre şeklinde sunulan balık,sosuyla lezzetli bir tad oluşturmaktadır.Bölgedeki çoğu yapı da şarap  mahzeni yer almakta ve burası şarapın çok fazla tüketildiği bir yer olarak göze çarpmaktadır.
 
Alışveriş
 
Günübirlik alışveriş yapmaya müsait olduğundan Almanlar buraya gelip alışveriş yapmaktadırlar. Colmar bölgesinden ’dan Fransız modasını takip ettikleri söylenmektedir.Elişi,hediyelik eşyalar,ayakkabılar,çantalar satın alınası cinsten bir şekilde mağazaları süslemektedir.Hediyelik eşya dükkanları  dar sokaklar boyunca hizmet vermektedir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim