Fransa 

 
Batı Avrupa'da yer alan Fransa'nın başkenti Paris olup bilim,kültür,sanat alanlarında en popüler yerlerden biridir.Seine nehrinin iki yakasına kurulan kent birçok açıdan Londra ve New york gibi iş hayatının atmosferini yansıtan Avrupa ülkelerinden en popüleridir.Nezaketin çok önemli olduğu Fransa'da insanlar birbirlerine en üst düzeyde saygı gösterir.
 
Geziniz & Görünüz
 
En çok ziyaret edilen müzelerden biri olan Louvre Müzesi en ünlü ve büyük müzedir.Eskiden kraliyete ait olan bu yapı dünyaca ünlü değerlere ev sahipliği yapmaktadır.Monalisa,Madonna of the rocks gibi ünlü eserler bunlardan birkaçıdır.Orsay müzesi Paris'te eski tren garının içerisinde yer alır.Gene aynı şekilde eski dönemlere ait resimler,heykeller,fotoğraf ve eşyalar bulunur.Paris şehir içinde yer alan bu müze sanatçının adına ithafen yapılmıştır.Burada çizim,karikatür ve heykellerin yanı sıra Salvador Dali'nin gravürlerine de ye verilmektedir.Buranın popülerliği; fransa da yer alan kalıcı tek sergi olmasıdır. Montparnasse müzesinde ise 250 bine ait fotoğraftan oluşan koleksiyon bu müzede sergilenmiştir. Fransız heykeltraş Musee de Rodin 1919'da Paris'te açılmıştır. 1987'de kurulan Institudu Monde Arabe ise İslam ve Arap kültürlerinin geçmişten günümüze kadar olan eserlerini gözler önüne sergilemektedir.Ayrıca Fransa'nın ulusal müzelerinden koleksiyon ve eserlere de ev sahipliği yapmaktadır.Yurtdışı turları arasında yer alan Fransa popülerliği ile her sene milyonlarca turisti bu ülkeye çekmektedir.
 
Kültür ve Eğlence
 
Dünya'nın en çok görülen yerş olan Eyfel Kulesi, Parisin hatta Fransa'nın kalbi niteliğindedir.1887-1889 yıllarında yüzüncü yıl kutlamaları anısına Dünya fuarı için yapılmıştır.Burası adını tasarımı yapan Gustave Eiffel'den almıştır.31 Mart 1889 'da törenle açılan Eyfel, 6 mayıs tarihinde halka açılmıştır.Dünya'da en fazla ziyaret edilen paralı anıttdır.Yaklaşık her yıl 6 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.Fransa'nın en yüksek 5.yapısı olma özelliği korumaktadır.Bunun yanında diğer önemli bir yapı da Charles de Gaulle Meydanın'da bulunan Zafer anıtıdır.Fransa adına savaşan askerlere hitaben yapılmıştır.Fransa hem tarihi hem kültürü ayrı ayrı yaşatan bir yurtdışı destinasyonudur.
 
Yeme İçme
 
Dünyanın en zengin ve ünlü mutfaklarından biri olan Fransız mutfağınde yemekler bölgelere göre farklılık gösterir.Burada ön plana yemeklerin yapılış ve hazırlanış biçimleri çıkmaktadır.Genel olarak et ve sebze ağırlıklı olan Fransız mutfağının en gözde besini deniz ürünleridir.Kırmızı veya beyaz etler tencere ve tavalarda kırmızı yada beyaz şarap kullanılarak yapılmaktadır. Amerikalılar'ın Frenc Fries dedikleri patates kızartması hemen hemen her öğünlerinde bulunur.Mutfaklarında tatlıya da ayrı önem veren Fransızlar kremalı pasta, meyveli tart,çikolata soslu meyveleri ile ünlüdür.Fransa gastronomi kültüründe de önde gelen ülkelerdendir.Kırmızı ve Beyaz Şaraplarıyla ünlü olan Fransa'da likorler ve meyve alkolleri de turistler tarafından en çok tercih edilen içecekler arasındadır.
 
Alışveriş
 
Paris'de alışveriş yapmanın mutluluğuna tanık olacaksınız. Birçok ünlü markanın bulunduğu alışveriş merkezlerine sahiptir.Bu yerlerde her türlü giyim eşyası,aksesuvar,takı,mücevher,parfüm,antika eşya ve mutfak gereçlerine kadar aradığınız her türlü hediyelik eşyayı bulabilirsiniz.The rue d'alesia, Paris merkezde bulunan ve fiyatları yüksek olan markaların bulunduğu ünlü bir yerdir.Kısacası her bütçeye uygun hediyeliklerin bulunduğu Fransa'da eğer paris'de geziyorsanız bütçenizi biraz artırabilirsiniz.Caddeler'deki alışveriş yapan insan kalabalığını görünce bu ülkenin ne kadar fazla kişi tarafından ziyaret edildiğini daha iyi anlayacaksınız.
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim