Nottingham 

 
İngiltere'nin orta doğusunda yer alan Nottingham şehrinin merkezi Leen Nehri boyunca uzanır. Burası dantel, dokumadan, futbola dünyaca ünlü bir şehirdir.Nottingham kozmopolit bir şehir olmasının yanında, eğitim ve yaşamak içinde ideal bir yerdir.Burası doğal görüntüsü ile en iyi yaşanabilir yer seçilmiştir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Şehir merkezinin kalbi 2007'de tamamlanmış Old Market Meydanın'da atmaktadır.Burada birçok alışveriş merkezi yer almaktadır.Nottingham için önemli sayılabilecek alışveriş merkezleri arasında Victoria Centre ve Broadmarsh yer almaktadır.Nottingham, Bakan Gordon Brown tarafından bilim şehri olarak tanıtılmış olup üniversitelerde  çalışan ve okuyanlar için bilimin öneminden bahsedip şehre yenilikleri katmayı hedeflemişlerdir.Eski zamanlarda fakir halkın kullandığı mağaralar bulunmaktadır ve bunlar Nottingham Kalesi'nin altında yer almaktadır.Bu mağaralar şehrin turistik amaçlı gelişmesine etki etmiştir.Tarih ve doğa gezisi yapmak isteyenler için Sherwood Ormanı ideal bir yerdir, burada Robin Hood efsanesini yakından yaşayabilirsiniz.Nottingham yurtdışı destinasyonları arasında yer alan en fazla öğrencilerin barındığı bir şehirdir.
 
Kültür ve Eğlence
 
Şehir kültür ve sosyal hayat bakımından diğer İngiltere kentlerinden bir kademe üst seviyededir.Hem tiyatroları hem sanat galerileri olsun şehirde kültür ve sanata olduğundan fazla değer verilmektedir.Nottingham şehir merkezinde Nottingham Playhouse ve Tiyatro Royal isimli geniş kapasiteye sahip tiyatrolar bulunmaktadır.Bir de Nottingham Üniversitesi'nin kendisine ait Lakeside Sanat Merkezi adında küçük bir tiyatrosu yer almaktadır. Nottingham da galeri ve müzelerde tüm yıl boyunca çeşitli müzik ve sanat etkinlikleri düzenlenmektedir.Nottingham çok katlı sinemalara sahiptir .Bunlardan başlıcaları Broadway Sineması ve Screen Room'dur. Gençler için çok çeşitli eğlence aktivileri bulunan Nottingham'da Old Market Square Meydanı rock,punk aktiviteleriyle üniversite gençliğine hitap etmektedir.Diğer önemli bir aktivite ise Rock City konserleridir. Ünlü Royal Concert Hall ve Nottingham Arena'da popüler isimler sahne alır .Her türlü müzik dinletisinin oldu şehirde klasik müzik gösterileri de şehrin belirli yerlerinde düzenlenmektedir. Çok sayıda bar,klup ve restoranların yer aldığı şehirde gece hayatı oldukçe renklidir.Şehir merkezinde kurulmuş Hockley,The Corner ve Waterfront gibi yerler bu eğlence için uygun yerlerdir.Farklı kültür deneyimi yaşamak isteyenler için Nottingham yurtdışı turları ile gidilebilecek yerler arasındadır.
 
Yeme İçme
 
Yemek kültürü açısından hem yerel hem de dünya mutfaklarından örneklerini görebileceğiniz Nottingham'da damak tadınızı uygun lezzetleri kolayca bulabilirsiniz. Şehirde çok sayıda kafe,bar ve restoranlar yer almaktadır.Hepsinde de değişik konseptlere rastlayabilirsiniz.Asya mutfaklarının stili ile Çin ve İtalyan mutfaklarının karışımı Nottingham'da Dünya mutfakları için iyi örnekler oluşturmaktadır.Ünlü Carluccio's restoranı italyan lezzetini tadarken, Le Bistrot Pierre'de yapılan muhteşem tapasların keyfini de yaşayabilirsiniz.
 
Alışveriş 
 
Kültür şehri Nottingham alışveriş için mükemmel bir mola yeridir.Victoria Center'da mücevher,kozmetik,erkek ve bayan giyim, ayakkabı gibi her türlü eşyayı bulabilirsiniz. Hediyelik eşya almak isteyenler için Nottingham kalesinin magnetleri ve seramiklerini deneyebilirsiniz. The Lace centre'a giderseniz burada masa örtüsü ve dantel ürünlerini bulabilirsiniz, en kaliteli dantel masa örtülerini çok ekonomik fiyatlara alabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim