OsakaOsaka Şehir Rehberi

Japonya’nın merkezine yakın bir noktada bulunan Osaka, Osaka Körfezi’ne akan Yodo Nehri’nin ağzında yer alır. Yenilik ve gelenekselliği mükemmel bir uyum içerisinde buluşturan bu Japon kenti; deniz, doğa, kültür ve modernitenin ürünü bir kenttir. Japonya’nın en önemli ekonomi ve iş merkezlerinden biri olma özelliğine sahip Osaka, neon ışıklarının altında geceleyin ışıl ışıl parlar. Japon mutfağının başkenti olan kent, alışveriş dünyası ile insanın aklını başından alır.
 

Gezilebilecek Yerler

Osaka; mimarisi, tabiatı, kültürü ve tarihi değerleriyle insanı bağrına basan bir kenttir. Tapınaklar, blok halinde yayılan yemyeşil pirinç tarlaları, muazzam büyüklükteki yeraltı alışveriş merkezleri, Kita, Minami, Körfez Bölgesi ve baş döndürücü birçok cazibe, insana hayatının en güzel anlarını yaşatır. Osaka, başlıca 8 bölgesi ile göze çarpan bir turizm kentidir.     

Osaka’nın kuzey bölümünün merkezini oluşturan Kita, kentin en öneml iş ve ticaret bölgesidir. Benzersiz alışveriş alanlarının yanı sıra önemli eserleriyle insanı cezbeder. Umeda Sky (Gökyüzü) Binası, Osaka Temmangu Tapınağı, Osaka Barınma ve Yaşam Müzesi, bu bölgede bulunan önemli yerlerden birkaçıdır.  

Dojimagawa ve Tosaborigawa nehirleri arasında kalan Nakanoshima Bölgesi, kentin ekonomi ve tarih merkezidir. Osaka’daki bankaların çoğu burada bulunur. Yan yana duran modern gökdelenler, tarihi müzeler ve Neo-Rönesans mimari tarzındaki yapılar, mükemmel görüntüler sergiler. Nakanoshima Parkı, Naniwabashi Köprüsü, Naniwa Kilisesi gibi çok sayıda cazibe bu bölgeyi kent turizminin odak noktalarından biri haline getirir. 

Minami bölümü, Osaka’nın alışveriş ve eğlence merkezidir. Bu bölge; mükemmel alışveriş yerleri, restoranlar, dans mekanları ve kültür merkezleriyle ön plana çıkar.

Kentin Körfez Bölgesi, Osaka’nın en yeni ve enerjik bölümüdür. Çok sayıda lunapark ve alışveriş mekanına sahip bu bölge; Japonya Universal Studios, Kaiyukan ( 30,000 tür canlıyı barındıran Osaka Akvaryumu) ve dünyanın en büyük dönme dolaplarından birine (Ferris Wheel) ev sahipliği yapmasıyla dikkatleri çeker.   

Osaka Kalesi Bölgesi (Tsurumiryokuchi), kent tarihinin başladığı noktaya ev sahipliği yapar. Burada bulunan çok sayıda tarihi eser ve yeşil vaha, fazlasıyla etkileyicidir. Osaka Kalesi, Naniwanomiya Sarayı kalıntıları, Ikutama Tapınağı, Osaka İş Parkı, Tsurumiryokuchi Parkı ve daha birçok cazibe insanı mest eder. Uemachidaichi, Tennoji ve Tsuruhashi, kentin diğer göze çarpan bölümleri arasındadır.
 

Kültür ve Eğlence

Osaka, dinamik ve fazlasıyla eğlence odaklı bir kültüre sahiptir. Kentin uzun tarihinin ürünü mistik atmosfer, sosyal yaşama apayrı bir renk katar.  

Osaka, Bunraku tarzındaki tiyatronun doğduğu yerdir. Bunraku, kuklalarla yapılan bir tiyatro tarzıdır. Hikaye anlatımı, üç telli shamisen (yerel bir çalgı aleti) ve kuklalar, bu sahne sanatları tarzının ana bileşenleridir. İnsanların oynattığı kuklalar ile yapılan bu tiyatro tarzı, Osaka’nın ve Japonya’nın en önemli kültür paçalarındandır. Minami’de yer alan Ulusal Kukla Tiyatrosu, bu tür performansların sergilendiği en önemli sahnelerden biridir. Shochiku-za Tiyatrosu ve NGK Tiyatrosu, kentin diğer önemli tiyatroları arasında yer alır.

Osaka, tarihi ve kültürel değeri büyük çok sayıda kaliteli müzeye ev sahipliği yapar. Doshomachi Eczacılık ve Tarih Müzesi, Yenilik ve Girişimcilik Müzesi (Entrepreneurial Museum of Challenge and Innovation), Osaka Bilim Müzesi, Osaka Deniz Müzesi, Suntory Müzesi ve Mint Müzesi, bunlardan birkaçıdır. 

Kentteki sosyal yaşam, oldukça enerjik bir şekilde yaşanır. Osaka’da çok sayıda kültürel aktivite düzenlenir. Tenjin Matsuri, Kiraz Ağaçlarının Çiçek Açması (Cherry Blossom) Festivali, Sumiyoshi Masturi, Mido-Suji Töreni ve Shinnosai Festivali, kentin bu anlamda en önemli organizasyonlarındandır.

Osaka, herkesin aradığını bulacağı bir eğlence dünyasına ev sahipliği yapar. Festival Salonu, Osaka Koseinenkin Kaikan, Izumi Salonu, Ishibara Salonu ve Recital Salonu, kentin başlıca konser ve müzik merkezlerindendir. Bu mekanlarda opera, bale ve farklı müzik tarzlarında konser organizasyonları düzenlenir.
 

Yeme İçme

Osaka, Japonya’nın ve Uzak Doğu’nun en zengin ve popüler mutfaklarından birine sahiptir. Japon, Batı, Asya, etnik ve daha birçok farklı mutfaktan lezzetleri, kentin her noktasına yayılmış olan kaliteli restoranların hemen hepsinde tadabilirsiniz. Erişte ve farklı türde makarnaların servis edildiği restoranlar oldukça popülerdir. Tatlılar, kent mutfağında önemli bir yere sahiptir. Kentin her tarafında restoran, kafe ve birahanelere rastlarsınız.    

Minami, mükemmel restoranlarında her türlü lezzetin sunulduğu en iyi bölgelerdendir. Capcanlı bir atmosferin hakim olduğu bu bölgede, sayısız yiyecek ve içecek mekanı bulursunuz. Kita Horie ve Minami Horie alanları, muhteşem restoranlara ev sahipliği yapar. Minami Senba, çok sayıda alternatifin sunulduğu restoranlarıyla bilinen yerlerdendir. 
 

Alışveriş

Osaka, alışveriş tutkunları için adeta cennetten bir köşedir. Moda, dünyaca bilinen markalar, tasarım butikleri, teknoloji ürünleri, yerel hediyelik eşyalar, sıra dışı tasarımlar ve aklınıza gelebilecek her türlü alternatifin sunulduğu bir kenttesiniz. Osaka, yeraltı alışveriş merkezleri ve üstü kapalı alışveriş pasajlarıyla ünlüdür.

Minami, kentin alışveriş merkezleri ve pasajları ile ön plana çıkan en iyi bölgesidir. America-Mura ve Minami Horie, Minami bölgesinin modaya hitap eden en iyi bölümleridir. Osaka’nın en geniş caddesi olan Mido-Suji, dünyaca ünlü markalara ait tasarım butiklerine ev sahipliği yapar. Namba Nan-Nan Town, Japonya’nın ilk yeraltı alışveriş merkezidir. Shinsaibashi Alışveriş Pasajı, Doguya-Suji Pasajı ve Kuromon Ichiba Pazarı, bölgenin önemli alışveriş yerlerindendir.
Kite, Osaka’nın modaya en uygun semtidir. Bu bölge, kentin en uzun pasajı olan Tenjimbashi-Suji (2.6 km)’ye ev sahipliği yapar. Kita’da bulunan tren istasyonlarının birçoğu, büyük yeraltı alışveriş merkezleriyle birbirine bağlanır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim