MinneapolisABD'nin kuzeyinde yer alan Minnesota'ya bağlı olan Minneapolis, Mississipi Nehri'nin her iki yakasında yer almaktadır.Burası tarihte dünya'nın un başkenti olmuştur, gölleri ve parkları ile insanları etkileyen bir yerleşimdir.İnsanlar buraya Göller ve Değirmen Kenti de demektedir.
 
Geziniz & Görünüz
 
İnsanları cezbeden kent olan Minneapolis gölleri,sulak alanları, kültür hazineleri ile nehrin iki yakasında yer alan sevimli bir bölgedir.Bu şehri daha da etkileyici kılan nehirin üzerinde yer alan gökdelenlerdir.James Hill evi oldukça büyüleyici olup Kuzey Demir Yolu mimarisine aittir. 1891'de tamamlanan bu yapı kristal avizeleriyle ve cem pencereleriyle dikkati çekmektedir.19.yüzyıl başlarında inşa edilmiş olan Minnesota Devlet Kapitolü rönesans mimari tarzında bir yapıdır.Kum taşları,granitler ve mermerler ile büyüleyici bir mimari yapı bulunmaktadır.Abd'nin en büyük kiliselerinden biri olan Saint Paul Katedrali eyaletde önemli bir yere sahiptir.Bu kilise Mississipi ve Minneapolis'den harika manzaralara tanıklık etmektedir.Oldukça fazla göl bulunan Minneapolis'de bisiklet ve yürüyüş patikaları yer almaktadır.Buranın belli başlı gölleri arasında; Cedar Gölü,Harriet gölü ve Calhoun gölü yer almaktadır.Yurtdışı turları arasında yer alan Minneapolis tatilciler için görülmesi gereken destinasyonlar arasında yer almaktadır.
 
Kültür & Eğlence
 
Ülkenin önemli kültür ve sanat yerlerinden biri olan Minneapolis, çok sayıda müze ve galerilere sahiptir.Bunun yanında zengin müzik birikimlerinin yanı sıra önemli tiyatrolarada ev sahipliği yapmaktadır.Bu eyalet son derece güzel performansların sergilendiği bir yerdir.Çok farklı gece hayatı,zengin doğa yaşamı Minneapolis'i dünyanın en eğlenceli merkezlerinden biri haline getirir. Bu eyalet en iyi tiyatroların yer aldığı bir merkezdir. Şehrin önemli kültür merkezleri arasında Minneapolis Sanat Enstitüsü,Eyalet Sanat Müzesi, Değirmen Kenti Müzesi ve Bilim Müzesidir. Kentte gerçekleşen sayısız festivalde eğlenceyi sonuna kadar yaşabilirsiniz. Bunlardan birkaçı ; Oktoberfest,Ronesans Festivali ve Fringe Festivalidir. Yurtdışı turları ile Amerika gezinizde hem eğlenecek hemde kültür ve sanatı derinliklerine kadar yaşayacaksınız.
 
Yeme İçme
 
Minneapolis dört farklı mevsimin bütün nimetlerini ve yerel ürünlerin çeşitliliklerini dünya mutfağı ile harmanlayıp sunan cazip yerlerden biridir.Eyalette bulunan bira ve şarap mekanları zengin bir içecek olanakları sunmaktadır.Yerel tatlar hem bedeni hemde kişilerin ruhlarını beslemektedir.Şehirde yakın bölgelerde çiftlik ve tarım ürünlerinden deneyebilir ve berrak göllerden çıkan taze balıkların tadına bakabilirsiniz.Peynirler,soslar,tereyağları ve organik ürünler sizleri büyüleyebilir.Minneapolis ; Özgün mutfak örneklerinin ender yaşatıldığı yerlerden biridir.
 
Alışveriş
 
Buradaki alışveriş dünyası başınızı döndürebilir.Bu dünyanın farkını yakından görmek için buraya ziyaret edebilirsiniz.Eyaletteki butiklerden,perakende dükkanlarından, alışveriş merkezleri ve outlet mağazaları sizlere aklınıza gelmeyecek alternatifler sunmaktadır.Mall of Amerika en büyük alışveriş merkezi olup aynı zamanda buranın eğlence merkezidir.Bu eyalet ünlü markaların kolayca bulunabileceği bir merkezdir.Yukarı kent olarak geçen Uptown'da sıradışı ürünlerden çeşitler bulabilirsiniz.Kent merkezinde dünya standartlarındaki ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.Kentin popüler alışveriş mekanları arasında ; Franklin Bulvarı , Göl caddesi ve Linden Hills yer almaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim