MatakingMataking adası, Maraking Besar (büyük) ve Mataking Kecil (küçük) olmak üzere iki adanın birleşiminden oluşmaktadır. Philippine'in sınırına yakın olmakla birlikte Sabah'ın güneydoğusunda yer almaktadır. Adada balayı için gidilebilecek tek yer Mataking Besar'dır. Aynı zamanda adada düğünlerde gerçekleşmektedir. Yaklaşık bir saat içinde adanın tamamını turlayabilirsiniz. Küçük bir gelgit sırasında bile büyük adadan küçük adaya yürüyebilirsiniz.
 
Mataking küçük ama bir o kadar eşsiz doğal güzelliğe sahiptir. Ev resifleriyle çevrili bu adada kolayca şnorkelle yüzebilirsiniz. Eğer şanslı olursanız mayıs ve ağustos ayları boyunca plajlarda yumurtlayan yeşil kaplumbağaları bile görebilirsiniz. Ayrıca bölgede çok sayıda dalış imkanı sunan dalış okulları bulunmaktadır; esas olarak Mataking ve çevresindeki komşu adalarda bu imkan sunulmaktadır. Pandanan, Bohayan, Buhai Dulang, Kelapuan, Timba-Timba ve Pom Pom gibi komşu adalarda gerçekleşmektedir.
 
Mataking küçük bir ada olabilir ancak bu adayı keşfetmeniz için birçok güzel neden vardır. Mataking eşsiz tropik bahçelerinin içerisinde yer almaktadır. Kitabınızı alıp, ferahlatıcı bir içecekle uzanmanız için ideal bir yerdir. Eğer daha fazlasını yapmak istiyorsanız, adayı keşfedebilir ve King's Watchtower'a tırnamanabilirsiniz. Burası nefesleriniz kesileceği eşsiz bir manzaraya sahiptir.
 
Bozulmamış ormanlarla kaplı olan Mataking Kecil'i keşfetmek için sahil kordonu boyunca romantik yürüyüşler yapabilirsiniz. Burada tatilciler için ada hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyenlere, rehberler eşliğinde turlar düzenlenmektedir. Aynı zamanda çocuklar boyama ve el sanatlarına katılıp tatilin tadını çıkarabilirler.
 
Dahası kanolar eşliğinde adayı ve yakın bölgeyi keşfedebilir sonrasında da büyük jakuzilerde dinlenerek güzel bir günbatımını ve eşsiz manzarasının tadını diğer misafirlerle birlikte sohbet ederek çıkarabilirsiniz.
 
Malezya ve uluslarası mutfağına ait taze yerel deniz ürünlerinin cezbedici güzelliğinin ya da hafta sonu barbekülerinin büyüsünün tadını çıkarın.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim