Kırımİç işlerinde bağımsız dış işlerinde ise Ukrayna'ya bağlı olan Kırım bir yarım adadır. Resmi dili Ukraynaca olan Kırım'ın başkenti Akmescit'tir. Uluslararası havaalanının Akmescit'te bulunması nedeniyle yurtdışından gelen turistlerin ilk uğradığı yer olma özelliğine sahip olsada, tursitler için ilgi çekici bir yer değildir.
 
Geziniz & Görünüz
 
Kırımda gezip görülecek yerler bitmez, Kırım Hanları döneminden kalan camilerinden tutun Rus mimarisine ait soğan kubbeli kiliselerine kadar keşfedilecek müthiş yerlere sahip. Her yıl milyonlarca turistin Kırım'a akın etmesinin altında yatan diğer bir neden ise buranın kültür hazinesi olmasından kaynaklanıyor. Kırım denince akla doğa harikası geliyor! Özelliklede güney sahilleri Yalta.. Yaz aylarında plajlar tatilcilerin akınına uğruyor. Yalta'nın en önemli zenginlikleri arasında Kırlangıç Yuvası Kalesi bulunmaktadır. Denize bakan dik bir yamacın doruk noktasında bulunan bu yer kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Diğer bir yer ise kuşkusuz Livadiya Sarayı diğer bir adıyla Beyaz Saray. Burası tarihte önemli bir yere sahiptir. Beyaz Saray adını ise yapı mermerinin renginden alıyor. Alupka kasabasında bulunan Vorontsov Sarayı ise görmeden geçilmeyecek diğer yerlerden biri. Sahil kasabası olarak görülmesi gereken diğer bir yer ise Sivastopol.. Kırım'daki görkemli ama bir o kadar da mütevazı bir şehir daha var: Bahçesaray. Hansaray ile Han Cami görülmeye değer bir baş yapıttır, Topkapı Sarayı'nın minyatürü şeklindedir. 
 
Kültür & Eğlence
 
Gerekse kültürel açıdan olsun Kırım bizlere hiçte uzak olmayan bir diyar.. Anadolu ile köklü ilişkiler kurmuştur, Kırım. Avrupa, Rusya ve Asya kültürleri arasında önemli bir köprü kurmuş, bunun sonucunda da kültürel açıdan zengin bir yer halini almıştır. Tarihi güzellikleriyle ünlü olan Kırım'ı yılın her mevsiminde ziyaret edebilirsiniz. Kışın eşsiz doğal güzelliklerinin tadına bakarken, yazında güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kırım'da eğlence hayatı denildiğinde akla gelen ilk yer; güney sahilinde yer alan Yalta'dır. Burası Kırım'ın tatil başkenti olarak bilinir. Karadeniz kıyılarında yer alan bu yer dünya çapında popüler bir tatil beldesidir. Dünyadaki
en ilginç ve en güzel yerlerden biri olma ünvanına sahip bu yerde gündüzleri plajlarda güneşlenip, yat turlarına katılırken akşamları ise kumarhanelerde, tavernalarda, diskolarda eğlencenin doruk noktasına varabilirsiniz. Tornada Disco hoşca vakit geçirebileceğiniz eğlence mekanlarndan sadece biridir. Eğer daha sakin gece hayatını tercih ediyorsanız Yalta'yı değil Simferopol'e gitmenizi tavsiye ederiz. Buradaki çeşitli kafe ve barlarda hoş vakit geçirebilirsiniz; Falstaff, Martini ve Kofein bu barlardan sadece birkaçı..
 
Yeme İçme
 
Gürcü ve Tatar yemek kültürünün yaygın olduğu bu bölgede pek çok leziz tatlar tadabilirsiniz. Bunlardan başlıcaları; Türkmen katlaması, Özbek pilavı, Tatar böreği ve Lobyo Phala'dır. Diğer bir önemli lezzet ise kömür ateşinde pişirilerek yapılan şiş kebabını andıran 'Shashlik' adlı yemektir. Yalta'nın ise kırmızı soğanı meşhurdur. Ayrıca dileyenler için Kırımda birçok yerde Türk yemeklerini yiyebileceğiniz restoran ve kafeler de yer almaktadır.
 
Alışveriş 
 
Şerhir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezlerinden dekoratif objeler satın alabilirsiniz. Çarlık döneminin esintilerini taşıyan tablolar, pirinçten şamdanlar, asırlık masa saatleri ve Rustik mobilyalar alabilecekleriniz arasında bulunmaktadır.  Birçok dükkanda kredi kartı geçmekle birlikte büfe ve market tarzı yerlerde nakit ödeme yapmaktasınız. Yalta'da vodka çok ucuzdur.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim