DresdenAlmanya'nın yeniden birleşmesinin ardından bu yana hala kendini restore etmeye devam eden muazzam güzelliğe sahip olan Dresden şehri, aynı zamanda Almanya'nın Saksonya eyaletinin merkezidir. Turist akımına uğrayan şehrin yüksek okullarında 40.000'i aşkın öğrenci okumaktadır.  Doğu Almanya'nın ekonomi açısından en güçlü yeri olma özelliğinide taşır. Biyo ve nano teknoloji, hava ulaşım tekniği ve mikro elektronik kuruluşları ise üniversitenin çeşitli araştırma enstitüleri ile olan yakınlığındanda yararlanmaktadır. Bu bağlantılarından dolayı Dresden şehrine Silikon Saksonyası'da denilmektedir.
 
Dresden şehrinin en ünlü eserleri şüphesiz Frauenkirche kilisesi ve sarayı, Semperoper operası ve Zwinger. 51 adet müzesi bulunan Dresden ziyaretçilerini beklemekte. Köy evlerinde, galerilerde, depolarda, enerji santrallerinde; kısacası her yerde! Grünes Gewölbe ve Alman Hijyen Müzesi dünya çapında ünlüdür. Mutlaka gezip görmelisiniz. Dresden barok ile senfoni orkestraları ise dünyadaki en iyi orkestralar arasına girmeye hak kazanmıştır. Edebiyat açısındanda oldukça iddalı bir şehirdir Dresden. Edebiyat Bürosu ve Şimdi Edebiyat! gibi kuruluşları ile şehri güncel edebiyat gelişmelerinin odağı haline getirmiştir.
 
Almanya'nın birçok şehrine kıyasla burada gece hayatıda oldukça renkli geçmekte. Gece hayatı özellikle Neustadt çevresinde toplanmıştır. Yaklaşık 180 adet bar işletmesinin bulunduğu Dresden'de çok sayıda müzik ve dans festivalleri düzenlenmekte. 570 yılından daha da önce kurulmaya başlamış olan Noel Pazarları hala kurulmakta ve büyük ilgi görmekte. Birçok güzel parkın bulunduğu Dresden'de, Elbe nehrinin kıyısında bulunan kilometrelerce uzanan bisiklet yollarıda bulunmakta. Burada bisiklete ya da kay kaya binebilir veya  yürüyüş yaparak bu enfes manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
 
Dresden'de alışveriş yapabileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Wilsdruffer Strasse, Ferdinandshof Bölgesi, Prager Strasse doyasıya alışveriş yapabileceğiniz caddelerde birkaçı. Nuemarkt meydanı çevresinde birçok şık restorana, antika dükkanlara ve şık butiklere rastlayabilirsiniz. Genelde dükkanlar sabah 08:00 ile 22:00 arası açık oluyor. Pazarları hariç. Pazarları yalnızca benzin istasyonları, tren istasyonları ve pastaneler açık, diğer yerlerin çoğu kapalı.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim