Cayman AdalarıKarayipler'de Küba'nın güneyinde Jamaika'nın kuzeybatısında yer alan Cayman Adaları 3 adadan oluşmaktadır. Bu ada topluluğuna bağlı adalar; Grand Cayman, Cayman Brac ve Little Cayman.  George Town adanın en büyük yerleşim merkezidir. Ada Kristof Kolomb tarafından 1503 yıllında keşfedilmiştir. Kolomb adada gördüğü kaplumbağalara itafen adalara Las Tortugas ismini vermiştir.
 
Tropikal iklimin yaşandığı Cayman Adaları'nda beş yıldızlı otellerden alışveriş merkezlerine, alışveriş merkezlerinden popüler gece kulüblerine doğru mecare yaşamak için doğru adres!Renkli gece hayatının yanısıra gündüzleri palmiye ağaçları ve beyaz kum ile örtülü olan plajlarında güneşin ve turkuaz denizinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Adalarda bulunan bin bir çeşit tropikal kuşları keşfedebilir, mavi cayman iguanaları ve su kaplumbağalarını görebilirsiniz. Korsan hikayelerine ilgi duyanlar ise korsan hazinelerinin saklı olduğu mağaralara keşfe çıkabilir ya da kendi hazinenizi adalarda bulunan bankalara yatırıp off-shore imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 
Cayman Adaları genel olarak güneşli ve çok sıcaktır. Ortalama sıcaklık ise; yazları 31-32 C, kışları 30C'dir. 
 
Cayman Adalarının ekonomisinde turizm önemli bir rol almaktadır. Ada oldukça kalabalık, sakin ve huzurlu bir Karayip kaçamağı düşlüyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama hareketli bir tatil planlamaktaysanız doğru adresdesiniz. Çoğu restoranlar, barlar ve kulüpler George Town'da yer almakta. Şehirde her müzik zevkine hitap eden barlar ve gece kulüpleri bulmak mümkün.
 
Alışveriş içinde vazgeçilmez yer yine  Cayman Adalar'ının başkenti olan George Town! Yüksek gökdelenleri ve alışveriş merkezleri ile sizleri hayal kırıklığına uğratmayacağından eminiz. Cayman Adaları vergiden muaf olduğu için her şey duty free, bu nedenle ünlü markalara göz atmadan geçmeyiniz deriz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim