TijuanaMeksika'nın kuzeybatısında yer alan Tijuana, Baja California eyaletinde bulunmaktadır. Amerika'nın sınırında yer almasından dolayı, Amerika'dan çok sayıda turist gelmektedir. Şehrin kontrol noktasını çok yoğun olduğundan dolayı genelde geçişlerde Meksika yönünde kontrol yapılmaz. Ülkenin tarihsel ve kültürel şehri olarak nitelendirilir. Nüfusu epeyce kalabalıktır; 1.784.034 . 
 
Tijuana, Amerika'da bulunan San Diego kentine çok yakındır, mesafe 27 km'dir. Tijuana'da yer alan Zona Norte bölgesi kente gelen turistlerin en çok geldikleri yerdir. Burada bulunan çok sayıdaki outlet mağaza ve uygun fiyatlardaki alışveriş merkezleri nedeni çok sayıda turistin buraya gelmesini açıklıyor. Tijuana'ya San Diego'dan birçok sayıda alışveriş turlarıda düzenlenmekte. Alışveriş seviyorsanız kesinlikle Zona Norte bölgesine uğramalısınız. Buradaki; Arte 256, Emporium, Mercado Hidalgo, Mercado El popo en popüler alışveriş yerlerinden birkaçı.. Alışveriş yaparken kesinlikle pazarlık yapmayıda unutmayın, etiket fiyatından çok daha ucuza alabilirsiniz.
 
Tijuana alışverişin yanısıra biralarıylada ünlü bir şehirdir. Şehirde yer alan bazı bira fabrikaları ise ziyaretçilere açıktır. Özelliklede Cerveceria Tijuana fabrikası en çok ziyaret edilen bira fabrikasıdır.Ayrıca Preparatoria Federal Lazaro Cardenas fabrikasınıda ziyaret edebilirsiniz. Burası eskiden içkinin merkez üssü olarak bilinmekteydi. 
 
Tarihi gezi yapmak isteyenler için önerebileceğimiz başlıca yerler ise; Museo de las California (müze), Fronton Palacio Jai Alai (saray), Jardin Caracol (Caracol bahçeleri), Av Revolution (meydan) ...
 
Tijuana'nın oldukça hareketli gece hayatına sahiptir. Burda alkol alma yaşı 18 olduğu için Amerikada'ki birçok genç tek gece bile olsa Tijuana'ya gelirler (Amerika'daki alkol alma yaşı 21). Gidebileceğiniz en popüler mekanlardan birkaçı şunlardır; El Taurino, Dandy del Sur, Tangaloo, El Lugar del Napol..
 
Tijuana'da yerel lezzetlerden tutun birçok dünya yemeğine kadar birçok sayıda tadabileceğiniz yiyecekler bulunmaktadır. Şehirde tahmin edebileceğiniz üzere daha çok baharatlı ve bol acılı yemekler tercih edilmektedir. Amerika'nın sınırında yer almasından dolayıda birçok fast food restoranlarıda bulunmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim