BurgazBulgaristan'ın güneydoğusunda yer alan Türkçe adıyla Burgaz şehri, Karadeniz'e kıyısı olan bir şehirdir. Bulgarcadaki ismi ise Burgas'dır. Sofya, Varna ve Plovdiv'den sonra Bulgaristan'ın en önemli dördüncü şehri olarakta bilinmektedir. Aynı zamanda Bulgaristan'ın en büyük dördüncü şehridir. Nüfusu yaklaşık 200.000'dir. Bu nüfusun yaklaşık 70.000'ini Türkler oluşturmaktadır. Burgaz'da havaalanı ve liman bulunmaktadır, bu nedenle ulaşım kolay sağlanır. Burgaz'ın iklimi ise eğlence için gayet uygundur. Plajları siyah kurutmalı kum ile kaplıdır.
 
Burgaz'da turizme çok önem veriliyor. Bu nedenle büyük ve lüks tatil köylerine sıkça rastlanmakta. Sahilleri ise uzun ve ince kumlardan oluşuyor. Tatil için güneş kum ve deniz üçlüsüne önem verenler için ideal bir şehir. Burgaz'da turizmin yanısıra sanayi ve ticarette oldukça gelişmiş durumda. Petrol rafinerilerinin yer almasından kaynaklı birçok sanayi kuruluşu boy göstermekte.
 
Burgaz'a gidip kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında Nessebar geliyor. Burgaz'ın en önemli turistik bölgesidir. Ayrıca Avrupa'nın da en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ortaçağın mimarisini burada görmek mümkün. Bu açıdanda arkeolojik olarak Burgaz'ın en önemli tatil merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Şehrin kültürel anıtları Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Nessebar'ın sahili olan Sunny Beach ise Bulgaristan'ın en çok ziyaret edilen sahili olarak bilinmektedir. Sahilin uzunluğu 4 kilometreyi bulmaktadır. 
 
Bölgede ziyaret edebileceğiniz müzeler arasında Etnografya Müzesi oldukça ilginç koleksiyonlara sahip. Doğa ve Bilim Müzesi'nde ise bölgenin flora ve faunası hakkında bilgiler içeren birçok sergi bulunmaktadır. 
 
Gece hayatı Burgaz'ın olmazsa olmazı. Gündüzleri denizin tadını çıkarırken geceleri de eğlencenin tadına doyasıya varacaksınız. Şehir merkezine yakın olan Bratya Miladonivi eğlence merkezidir. Birçok otelin yer aldığu Lazur ise gece hayatıyla ünlü bir yerdir. Atanaskovsko Gölü'nün yakınında bulunan Izgrev ve Zornitsa ise yine turistlerin ilgisini çeken başlıca yerlerdendir.
 
Şehir birçok restoran, bar, taverna ve bira evleri ile dolu. En bilindik lüks restoranları ise Starata Gemiya, Staryat Pristan ve Bourgaska Sreshta'dır. Kaliteli restoranlarda canlı müzik eşliğinde yemek yenir ve şov programları sunulur. Fiyatlarda oldukça uygundur.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim