Bernİsviçre'nin başkenti olan Bern aynı zamanda dördüncü büyük şehridir. Ayrıca Avrupa'nın en küçük başkentlerindende biridir. Sessiz ve huzurlu olma özelliği taşıyan Bern'de sanata ve sanatçıya çok önem verilir. Şehrin 'Old Town' denilen bölgesinin Unesco'nun koruması altında olmasının nedeni ise bozulmamış ve eski tarihi yapılarıdır. Bern'de yaşayanların çoğu Almanca konuşmaktadır. Bern Kantonundaysa genellikle Fransızca konuşulmaktadır.
 
Şehirde gezebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Gurten Tepesi'nde yer alan park açık havada gezmeyi, oturmayı sevenler için ideal bir yerdir. Burada yer alan parkta spor yapan, güneşlenen ve barbekü yapan birçok İsviçre'li görebilirsiniz. Turistik gezi yapan otobüslere katılıp, şehrin önemli yerlerini birebir görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Albert Einstein'ın evini görebilir, aynı zamanda şehrin simgesi olan sevimli ayıları Bear Parkta görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Şehrin simgesi olan ayıların heykellerini her yerde görebilirsiniz. Birçok hediyelik eşyanın üzerinde de şehrin simgesi kullanılmakta. 
 
Cap canlı renkleriyle dikkatleri çeken süslü heykellerle donatılmış Rönesans dönemine ait olan çeşmeler; tarihi olayları ve kahramanları temsil etmektedirler. Çok büyük olmayan çeşmeler hemen hemen birbirlerine benzemektedirler. Mutlaka birkaçını görünüz. Şehrin 'Old City' diye bilinen tarihi merkezinin hemen girişindeyse Kornhaus Platz meydanı bulunur. Burada 500 yıllık meşhur bir Zyglogge Saat Kulesi yer almaktadır. Gezebileceğiniz diğer yerler arasında Kunstmuseum, Berne Historical Museum, Swiss Alpine Museum, Gotik Katedral.. bunlardan bazılarıdır. 
 
İsviçre'nin genelinde olduğu gibi Bern'de de süt ve süt ürünleri öne çıkmaktadır. Peynirli fondu, peynirli krep, peynirli somon, peynirli sebze.. tüm menülerde görebilecekleriniz arasında. Ünlü İsviçre çikolatasıda her yerde karşılaşacağınız lezzetler arasındadır. Size önerebileceğimiz gidebileceğiniz restoranların başındada Schwellenmatteli, Beauulieu, Wabere ve Sous le Pont gelir.
 
Bern'de gece hayatı Zürich'e göre daha durgundur. Ama burdada gidebileceğiniz eğlenceli mekanlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Cuba, Silo Bar, Du Nord, Dampfzentrale, Cuba, Kornhaus Cafe..
 
Rathausgasse ve çevresindeki caddelerde lüks mağazalar ve el işi satan mağazalar bulunur. Burdan sevdiklerinize alabileceğiniz çok güzel el işi şeyler bulabilirsiniz. Hafta içi tüm mağazalar saat 19.00'a kadar açıktır. Ancak perşembe günleri 21.00'da kapanmaktadır. Pazarları ise tren istasyonunun içindeki mağazalar hariç tüm mağazalar kapalıdır. Pazar günü hiçbir döviz bürosu açık değildir, bu yüzden pazar günü gittiyseniz ve para bozdurmanız gerekiyorsa işiniz çok zor. 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim