Kauai AdasıPasifik Okyanusu'nun mavi sularının ortasında yer alan Kauai Adası Honolulu'dan yaklaşık 20 dakika mesafede yer almaktadır. Kauai Adası, Hawaii Adaları içerisinde en yaşlısı ve ne küçük olanıdır. Aynı zamanda ticari açıdanda en az gelişmiş olanıdır. Tahmini olarak 6 milyon yaşlarındadır. Yüzölçümü ise 550 mil karedir.
 
Muhteşem manzarası ile saatlerce başbaşa kalabileceğiniz Kauai Ada'sında aradığınız her şey mevcut. Macera, tehlike, eğlence, romantizm hepsi bir arada.. Dünya'nın en iyi 10 kanyonundan biri olan Waimea Kanyonu, Amerika'nın en tehlikelileri arasında bulunan NaPoli'de trekking ve kamp, şelaleler, tropikal lezzetler, dalış, şnorkel, sörf, romantik sahiller, skydiving.. Ne ararsanız mevcut! Her türlü isteğe uygun elverişli 60'dan fazla plajı mevcuttur. Kimisinde sörf yapabileceğiniz, kimisinde şnorkelli dalışlar yapabileceğiniz kimisinde ise çocuklara uygun gelgit havuzları mevcuttur.
 
Diğer adalara olduğu gibi bu adanın her yerine gidebilmek malesef kolay değil. Şelalelerde yürüyüş yapmak ya da kanyonların her noktasına gidebilmek ne yazık ki kısıtlı.. Ancak adada yapabileceğiniz birçok aktivite-tur seçeniği var. Adayı hem karadan hem de havadan görebilirsiniz. Size tavsiyemiz kesinlikle helikopter ya da airplane turu! Böylelikle adanın müthiş manzarasına havadan da tanıklık etmiş olacaksınız.
 
Sualtı güzelliklerinin de ayrı bir büyüsü var... Sörf başta olmak üzere onlarca su sporu için elverişli olan Kauai Adası'nın altın sarısı kumsallarında gün batımının manzarasını izlemenin keyfi ise bir başka.. Kara etkinlikleri açısından NaPali sahilinde bulunan Kalalau Parkurunda yürüyüşünüzü yapabilir, Waimea Kanyon'unda ise günübirlik gezintinizi yapıp Grove Farm Homestead Museum'da şeker çiftliğini ziyaret edebilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim