RiminiMarecchia'nın denize döküldüğü yerde, Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Rimini şehri, İtalya'nın yaz aylarında vazgeçilmez tatil merkezlerinden biridir. Dokuz mil uzunluğundaki bu etkileyici plaj oldukça geniş ve uzundur. Geçmişi çok eskilere dayanan bu şehir, Rus turistlerin gözde mekanlarından biridir. Şehir yazları dolup taşarken, kışları otellerin ve dükkanların birçoğu kapılarını kapatmaktadır. Tarihi merkezi ise deniz kıyısının birkaç yüz metre içersinde başlıyor.
 
Şehrin tarihi, tarih öncesi dönemlerine kadar kadar uzanmakta. M.Ö. 268 yıllarında Romalılar tarafından kurulan Rimini, Romalıların Rimini'yi yönettikleri süre zarfı boyunca önemli bir coğrafi konuma sahipti. Burada birçok roman eserlerine rastlayabilirsiniz. Rimini Antik Roma ve Rönesans'ın anıtları ile tam bir sanat şehridir. Ayrıca Rimini, Augustus Takı'nın ve Tiberius Köprüsü'nün de yer aldığı birçok tarihi manzaralara sahiptir.
 
İtalya'nın birçok şehrinde olduğu gibi Rimini'de de birçok meydan bulunmakta. Başta Cavour meydanı olmak üzere, Zavagli, Malatesta, Ferrari, San Francesco, Agabiti gibi birbirinden güzel meydanları bulunmaktadır. Buraları gezmeden geçmeyiniz. Ayrıca 2. Dünya Savaşında idam edilen üç partizandan adını alan Piazza Tre Martiri'niye uğramadan geçmeyiniz. Şehrin iki ana meydanından biri olmakla birlikte, Julius Caesar'ın heykeli de bulunmakta. Gezilmesi gereken diğer bir meydan ise Piazza Cavour Meydanı'dır. Bu meydanda bulunan yapılardan bazırları şunlardır; Teatro Galli, Pescheria Vecchia (Eski Balık Pazarı), Papa IV. Paul’un Heykeli, Fontana Della Pigna (Çam Kozalağı Çeşmesi) ve Palazzo Dell’Arengo (Belediye Binası)'dur. Tempio Malatestiano da gezilip görülmesi gereken diğer yerlerden biri. St Francis’e adanmış olan bu kilise aynı zamanda aile mezarlığıdır.
 
Rimini harikulade plajları olan tatil beldesidir. Burada güneşin ve denizin keyfini kıyasıya yaşayabilirsiniz. Sahili tamamen kumdan oluşmaktadır. Suyu ise Türkiye ile kıyaslandığında biraz soğuktur. Şehirde ulaşım belediye otobüsleri ile yapılmakta. Metro ya da tramvay hattı bulunmamaktadır.
 
Rimini oldukça hareketli gece hayatına ve muhteşem restoranlara sahiptir. Gece hayatını sevenler için kesin önerimiz Beach 26 ve Coconut'tır. Buralar Rimini'nin en popüler eğlence mekanlarındandır. Rimini'nin gerek müzikleri gerekse hareketli dansları ile sizleri çok renkli bir gece hayatı beklemektedir. İtalya'nın diğer şehirlerine kıyasla burada yemek fiyatları oldukça uygundur. Pizzasından balık çeşitlerine kadar birçok lezzeti burada tadabilirsiniz. Embassy'nin enfes yemeklerini yemeden de Rimini'den ayrılmayınız.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim