BambergAlmanya'nın güneyinde, Bavyera Eyaleti'nde bulunan Bamberg şehri; Nürnberg'in 50 km. kuzeyinde, Regnitz Irmağı'nın kıyısında yer alır. 7 tane tepe üzerinde kurulu olan Bamberg'in tarihi sokakları, kiliseleri, nehirleri, kafeleri ve ünlü Senfoni Orkestrası ile Almanya'nın en güzel şehirlerinden biridir.
 
Bamberg'in gezilecek yerleri arasında Dom meydanı ve meydanda bulunan katedral, Martin Kilisesi ve de Neptün Çeşmesi kesinlikle görülmeye değer. Bamberg'liler Neptün Heykeline 'Çatallı Adam' adını koymuş. Rathaus (eski belediye binası) ve hemen yanındaki Rottmeisterhaus da ziyaret edinilmesi gereken yerlerden biri. Görülmesi gereken bir başka yeri ise Küçük Venedik. Nehir kenarındaki birbirinden renkli cıvıl cıvıl evleri, balkonlardan sarkan rengarenk çiçekleri ile adeta Venedik'i anımsatan bu yere Küçük Venedik adını vermişler.
 
Bavyera denildiğinde ilk akla gelen şeylerden biride şüphesiz Almanların ünlü içkisi 'bira'dır. Bu küçük ve sevimli şehirde 9 çeşit yerli bira üretiliyor. Size tavsiyemiz bu biraların arasından tütsü aromalı Rauchbier'ı denemeden ayrılmamanız. Almanların meşhur Spätzlesi'ni de denemeden geçmeyiniz. Yumurta, un ve tuzdan yapılan makarnayı anımsatan hamur ve kaşarla taze soğanın sotelenmiş hali. Tatlı olarakta hemen hemen Almanya'nın her şehrinde karşılaşabileceğiniz; badem, fındık, çikolata, gibi binbir çeşit lezzetin, muz ve çilek gibi meyvelerin üzerine dökülerek hazırlanan tatlılarıda oldukça leziz.
 
Bamberg; canlı tarihi yapısı ile bugün, üniversitesininde şehre kattığı canlılık ve kültürel dokusu ile farklı ve aktif bir yaşam stili sunuyor. Bir yanda 13 müzesi, 8 tiyatrosu, 10 sanat galerisi ve dünyaca ünlü Bamberg Senfoni orkestrası ile sunduğu kültürel ve tarihsel hayat tarzı, diğer yandan sokak festivalleri, modern ve hareketli hayatıyla da taliplerine farklı seçenekler barındırıyor. Dahası, her türlü doğa sporlarını yapabileceğiniz bir atmosferide bulunmakta. 
 
Bamberg Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Bu derece güzel bir şehir olması ve bu denli korunması nedeniyle Unesco Dünya Mirası listesinde yer almayı kesinlikle hak etmiştir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim