Korsika AdasıFransa'nın güneydoğusunda bulunan Korsika; Akdeniz'in Sardinya, Sicilya ve Kıbrıs'dan sonra dördüncü en büyük adasıdır. Bir yandan İtalyan kültürünün, diğer bir yandan da Fransız kültürünün hissedildiği bu büyük ada, İtalya'ya daha yakın olmasına rağmen Fransa'nın toprakları içersinde yer alıyor. Buna rağmen Korsikalılar kendilerini Fransız'dan çok İtalyan gibi hissetmektedir. 
 
Adaya varmadan önce güneyde mi yoksa kuzeyde mi kalacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü ulaşım zor ve sıkıntılıdır. Kuzeyi ile güneyi arasındaki mesafe en az 3 saat sürmektedir. Yazları sıcak ve kurak olan adada, kışın Akdeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Adayı ziyaret etmek için en iyi dönem yaz dönemidir. 
 
Tarihte 15 sene gibi kısa bir sürede olsa bağımsızlık dönemi bulunan bu adanın, hediyelik eşyalar satan yerlerde bağımsızlık simgeleri olan başı bantlı korsan figürü bulunan birçok hediyelik eşyaya rastlanmaktadır. Ayrıca Fransız İmparatoru Napolyon burada doğmuştur. İmparator olduktan sonra bir daha adaya gitmemiş olsada, adalılar için övünç kaynağıdır.  
 
Adanın en ilgi çekici yerlerinden biri de kıyılarındaki küçük kasabalardır. Calvi ve Ile Rousse, Porto Vecchio, St.Florent ve Propriano ışıl ışıl koyları ve plajları ile görülmesi gerekilen yerlerindendir. Uygun motellerden, pahalı butik otellere kadar, konaklama için geniş bir yelpaze aralığı sunulmaktadır.
 
Adanın özellikle güneyindeki sahilleri muhteşemdir. Güneyindeki kumsallar ve sahiller deniz sevenler için, iç kesimleri de doğa severler için birebirdir. Her yerden yeşillikler çıkan bu ada adeta tam bir cennet. Korsika'da sabahları kruvasan yemeyi, öğle ve akşamları ise harika şaraplarının tadına bakmayı unutmayınız. Hem İtalyan hem de Fransız mutfağından lezzetlerin bir arada bulunduğu Korsika Ada'sında tavsiye edebileceğimiz restoranlardan bazıları ise; Le Grand Cafe Napoleon, De Mama, Le 20123 ve U Pampasgiolu'dur.
 
Gece hayatı için Ajaccio başlıca yerleşim yeridir. Genellikle gece 04:00'a kadar hizmet veren gece klüplerinden en ünlüsü VIP Ajaccio adlı mekandır. Bunun dışında tercih edilen mekanların başında da Cote Plage, Le Temps ve Le Zing gelir.
 
Korsika Adası UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine girmiş ve koruma altına alınmıştır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim