SintraSintra Portekiz'in Lizbon bölgesinde yer alan bir yerleşim yeridir. Portekiz'in en önemli turistik yerlerinden biri olmakla birlikte, en önemli geçim kaynağınıda oluşturmaktadır. Geçmişi 19. yy'a uzanan Sintra'nın tarihi sürecini ele aldığımızda ilk yerleşimcilerinin Romalılar olduğuna rastlanır. Avrupa Romantik mimarisinin ilk merkezi olan Sintra, Unesco tarafından 'Dünya Kültür Mirası Listesi' ile koruma altına alınmıştır.
 
Masal diyarını anımsatan bu büyülü kasabanın; şatoları, sarayları, kalesi, taş sokakları, parkları ve yemyeşil doğası kesinlikle görülmeye değer. Lizbon'dan 1 saatlik uzaklıkta bulunun Sintra'ya tren yolculuğu ile ulaşmanız mümkün. Yol boyunca izleyeceğiniz manzara, Sintra'yı görme heyecanınızı oldukça arttırıcı cinsden.
 
Gezilecek yerlerinin başında; Pena Sarayı ve Kalesi, Castelo dos Mouros ve eskiden kraliyet ailesinin yazlık sarayı olan Royal Palace geliyor. Pena Sarayı adeta masallardaki saraylarla birebir. Portekiz'in 7 harikasından biri olarak kabul edilen bu saray, muhteşem ve görkemli bir mimari yapıya ve inanılmaz bir manzaraya da sahip. Vaktiniz olursa Pena Sarayı'nın alt kısmında bulunan parkıda gezmenizi tavsiye ederiz. Bu yerlerin dışında gezebileceğiniz diğer bir yer ise oyuncak müzesi. Hemen hemen 50 yıllık bir koleksiyona sahip olan bu müzede; askerler, bebek evleri, arabalar ve daha birçok eski ve yeni oyuncakları görebilirsiniz.
 
Sintra'nın ufak ama şirin bir çarşısı var. Burada yemeğinizi yiyebilir, hediyelik dükkanlardan Sintra'ya özgü sembollerden satın alabilirsiniz. Sintra, Portekiz'in diğer şehirlerine kıyasla yiyecek fiyatlarının daha pahalı olduğu bir yerleşim yeridir. Ama yine de Sintra'ya özgü Queijadas diye adlandırılan irmikli mini tartını yemeden geçmeyiniz. Oldukça lezzetli bir tatlı. Empanada de Frango'yu (Tavuklu mini tart) da yenilecekler listenize eklemelisiniz. Ayrıca alışveriş yapmak istiyorsanız, Oyuncak Müzesinin içersinde de hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Ancak buradaki hediyelikler orjinaldir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim