BrasiliaBrezilya'nın başkenti Brasilia'nın ilginç bir mimarisi var. Uçak şeklinde tasarlanan şehrin kokpit kısmında başkanlık sarayı ile parlementosu yer almaktadır. Yaklaşık 41 ay süren bu inşaat, modern mimarinin ta kendisidir. Gerek şehrin mimarisi gerek yapay gölleri gerekse geniş bulvarları ve havadar parkları ile tam bir ütopyayı andırıyor. Tropikal bir iklime sahip olan Brasilia, güney yarım kürede yer aldığı için yaz ayları aralık ocak ve şubat aylarıdır. Bu nedenle Aralık-Mart ayları arası Brasilia'ya gidilecek en iyi dönemdir. 
 
Brasilia'da Fransız ve Meksika mutfağına oldukça sık rastlanır. Genellikle self servis restoranların buluduğu bu şehirde yemek fiyatları da oldukça uygundur. Polenta ve Palmito yemeden ülkeden ayrılmayınız. Polenta, mıhlamaya oldukça benzemektedir. Tadı ise oldukça lezizdir. Ayrıca Coxinha'yı da şiddetle tavsiye ediyoruz. İçerisi tavuk dışı ise galeta unu ile kaplı olan, görüntüsü ise armut şekline benzeyen kızarmış peynirin tadı oldukça enfes. Mutlaka denemelisiniz. Son olarakta guarnica şuruplu dondurma kıvamı ile Açai püresi oldukça lezzetli bir tatlıdır. Brasilia'ya gitmişken Cachaça içkisini de denemenizi tavsiye ederiz. Şeker kamışında yapılan bu içkiye Rom'un kuzeni diyebiliriz. Sek içebileceğiniz gibi kokteyl şeklinde de tüketebilirsiniz. Gidebileceğiniz mekanlardan birkaçı; Quitinete, Pizza a Bessa, Mormaii Surf Bar ve Universal Dinner. 
 
Brasilia'nın renkli bir gece hayatı vardır. Ancak gece klüplerinde sigara içme yasağı bulunmakta ve özel alanlar dışında içilmesi yasaktır. Gidebileceğiniz mekanlardan bazıları; Por do Sol, Gate's Pub, Beirute ve Clube do Choro'dur. Bu şehir alışveriş merkezleri açısından da zengin bir yerdir. Conjunto Nacional şehrin ilk alışveriş merkezi olmakla birlikte içerisinde eczanesinden süpermarketine kadar birçok mağaza yer alır. Ayrıca her pazar kurulan halk pazarlarında Brasilia'ya özgü hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.
 
Şehirde gidebileceğiniz birçok sanat galerisi, kilise, müze ve ünlü meydanlar bulunur. Santuario Dom Bosco'nun mimari yapısını mutlaka görmelisiniz. Praça dos Tres Poderes, Memorial JK, Money Museum ve Palacio do Itamaraty oldukça ünlü müzeleridir. Görmeniz gereken diğer yerlerin başında ise Templo da Boa Vontade, Palacio do Planalto ve TV Tower geliyor.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim