GdanskPolonya'nın kuzeyinde, Baltık Denizi'nin kıyısında bulunan Gdansk, en büyük 4. şehridir. Tarihte Almanya ile aralarında sorunlara neden olan bu şehrin toprakları İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda tam olarak Polonya'nın topraklarına dahil olmuştur. Karasal iklimin yaşandığı şehir oldukça soğuk bir iklim yaşamaktadır. Yaz aylarında bile sıcaklığı 7-8 dereceye kadar düştüğü görülür. Gdansk'ı ziyaret etmek istiyorsanız en iyi seçenek yinede yaz aylarıdır.
 
Gdansk'ta yapılması gerekilen şeylerden ilki kesinlikle eski şehir bölgesine gidip, buranın tarihini, dini yapılarını ve mimarisini gezmek. Gdansk dinlendirici doğası ve şahane manzaraları ile sizleri kendinizden alıp götürebilcek bir atmosfere sahip. Avrupa'nın en büyük gotik katedrallerinden biri olan St. Mary's Katedralini görme fırsatını kaçırmayınız. Saat Kulesi Müzesi, Gdansk Tarih Müzesi, Soldek Ship Müzesi Gdansk'ın geçmişini anlamanız için sizlere yardımcı olucaktır. Ayrıca Long Street ve Long Market'i de gezip, Neptune Fountain ve Royal Chapel'ine de uğramayı unutmayınız.
 
Gece kulüplerinden barlarına, barlarından canlı müzikli mekanlarına, canlı müzikli mekanlarından karaoke kulüplerine kadar birçok seçeneğiniz olduğu Gdansk'ta sıkılmanız mümkün değil. Ayrıca şehirde kendi birasını üretmekte olan Brovarnia Gdanska oldukça şık ve eğlenceli bir yer. Alışveriş konusuna gelicek olursak, dünya'nın en değerli taşlarını satın alabileceğiniz bu şehir kıymetli taşlar bakımından çok zengin bir ülkedir. Oldukça pahalı olan bu mücevherlere şehrin hemen hemen her yerinde bulunan dükkanlarından satın alabilirsiniz.
 
Deniz ürünlerinin ön plana çıktığı Gdansk'ta birçok deniz ürünleri satılan restoranlar bulunmaktadır. Polonya'nın geleneksel yemeklerini burada bulabilirsiniz. Polonya'ya özgü Klopsk Smietanie'sini (ekşili köfte) ve Sernik'ini (lor peynirli kek) Gdansk'ta yemeniz mümkün. El Paso, Swojski Smak, Fellini, Goldwasser en bilindik restoranları arasındadır. 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim