LausanneCenevre gölü kıyısında, Vaud kantonun başkenti olan Lausanne (Losan), müthiş bir göl manzarasına sahiptir. İsviçre'nin Fransızca konuşulan bölgesidir. Losan'ın diğer bir yanında ise Alp Dağları bulunur. Nüfusun yaklaşık yüzde kırkını yabancı uyruklu vatandaşlar oluşturur. Lozan şehrinin ülkemiz açısından da büyük bir önemi vardır. Çünkü Lozan Barış Antlaşması, İsviçre'nin Lozan şehrinde bulunan Lozan Üniversitesi'nde yapılmıştır. Şehir Avrupa'nın en önemli, turizm, sanat ve kültür merkezidir. Akdeniz ikliminin himayesinde olan Lozan'da, yılın yaklaşık olarak yarısı yağmurlu geçer. Yılın Temmuz ve Eylül ayları arası Lozan'ı ziyaret etmek için en uygun zamandır. 
 
Losan'da ilk olarak Eski Kent'i keşfederek gezmeye başlayabilirsiniz. Ouchy Bölgesi, gölün kıyısında bulunan en hareketli merkezidir. Olimpiyat Müzesi, Ouchy Kalesi, Vidy Tiyatrosu ve Francis Kilisesi kesinlikle görmeniz gereken yerlerdendir. Ayrıca Palaid de Rumine ve Collection de I'Art Brut da görülmesi gereken yerlerdendir. 13. yüzyıldan kalma bir şatoda kurulmuş olan Art Brut Müzesi, İsviçre'nin en orjinal müzelerinden biridir. Burayıda görmenizi tavsiye ederiz. Kültürel etkinliklerin yoğun olduğu Lozan şehrinde; tiyatro, opera, klasik müzik, bale gösterileri ve caz konserleri turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca şehrin yakınında, la Cote ve Lavaux adlı şarap üretim yerleri vardır. Burada güzel şaraplar üretilmektedir. 
 
Birçok milletin bir arada yaşadığı Lozan'da, yemek çeşitleri de bir o kadar hareketlilik gösteriyor. Çeşitli ülkelerin mutfaklarının bulunmasının yanı sıra birçok fast food ve lokantalar da yer almaktadır. Gidebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; Ichi-Ban, Cafe Romand, Le Vaudois, Le Jardin Thai, La Pomme de Pin.
 
Lozan'da çok büyük alışveriş merkezleri bulunmaz, fakat birçok ünlü markaların mağazaları buradadır. Şehrin en büyük alışveriş meydanı Place Saint Francois'dir. Bu meydanda bulunan Rue Caroline ve Rue de Bourg caddelerinde birçok hediyelik eşya satan dükkanlar ve butikler bulunmaktadır.
 
Burada gece hayatı oldukça hareketlidir. Şehrin merkezinde ve etrafında pek çok disko, bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Sabaha kadar açık olan bu mekanların çoğu nehir kıyısındadır. 
Gidebileceğiniz mekanlardan bazıları şunlardır; MAD, Loft Electroclub, Pinte Besson, Paparazzi ve D-Club'dır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim