YekaterinburgRusya'nın en büyük 4. şehri olan Yekaterinburg; Avrasya kıtasının ortasında, Avrupa ile Asya'nın sınırında yer alır. Bu şehir tayga olarak bilinen, soğuk, ormanlık ve bataklık bir alanla çevrili. Kasım ile nisan ayları arası oldukça soğuk geçen Yekaterinburg'da sıcaklık eksi 40'lara kadar düştüğü gözlemlenir. Kentte yaz mevsiminde bile kar yağışı görülmektedir. Yinede Yekaterinburg'u ziyaret etmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır. 
 
Şehrin en büyük caddesi olan Lenin Caddesi'nin etrafında birçok tiyatro, müze, alışveriş merkezleri ve restoranlar bulunur. Yekaterinburg'lular genellikle şehrin nabzını oluşturan bu caddede vakit geçirirler. Şehirde birçok müze bulunmaktadır. Müzelerin birçoğunda buradan çıkarılan mücevherlerin ve madenlerin hikayeleri anlatılmaktadır. Görmeniz gereken müzelerin başlarında; Ural Doğa Müzesi, Yekaterinburg Tarih Müzesi, Museum House of Mamin Sibiryak ve Yerel Sanat Merkezi 'Gamayun'  gelir. Ayrıca kentte dünyanın en yüksek mimari örneklerinden biri olan Yekaterinburg Televizyon Kulesi bulunmakta, mutlaka görmelisiniz. 
 
Kültür ve sanat dünyasında oldukça önemsenen bir kent olan Yekaterinburg'da tiyatronun önemli bir yeri vardır. Modern Rus Drama Tiyatro'sunun yeni merkezi olarak kabul edilmiştir. Volkhonka Tiyatrosu, Sverdlovsk Müzikal Komedi Tiyatro Akademisi ve Kolyada Tiyatro'su kentin en önemli tiyatro merkezlerinden biri. Sanat yalnızca kendini tiyatro ile değil Rus Rock müziğiyle de göstermekte. Birçok ünlü Rus Rock grupları bu kentte bulunmaktadır. Rock müzik sevenler için birbirinden ünlü Rus Rock gruplarının konserleri sizleri bekliyor. Ayrıca kent opera sanatçıları ile de ünlü. Opera etkinliklerinden birine katılmaya çalışın.
 
Ruslar için öğle yemeği çok önemlidir. Öğlenleri önce meze yiyip sonrada çorba içerler. Çorba içmek yerine çorba yemek terimini kullanırlar, çünkü çorbaları bol malzemeli ve koyudur. En ünlü çorbaları 'Borşc' 500 çeşidiyle Rus mutfağını süsler. Mutlaka içmelisiniz. Rus mutfağında et ürünleri ön plandadır. Çorbadan sonra bir et yemeği ile patates yenir. Geniş av alanları bulunduğundan dolayı av hayvanları Rus mutfağını zenginleştirir. Tavşan, ceylan, yaban kazı ve yaban ördeği en çok avlanan hayvanlardır.
 
Şehrin merkezinde yer alan Vaynera Caddesi alışveriş tutkunları için biçilmiş kaftan. Fiyat aralığıda oldukça geniş. Avrupa'nın en kaliteli cüzdan ve çantaları burada satılmakta. Altın takılar pahalı da olsa oldukça kaliteli. Daha basit alışverişler yapmak istiyorsanız Çin marketlerini ve pazarlarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Aradığınız birçok şeyi burada en uygun fiyatlarda bulabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim