TromsoNorveç'in en kuzeyinde bulunan Tromso, kutup dairesinin içinde bulunur. Kış aylarında kutup gecesinin, yaz aylarında ise gece güneşinin yaşandığı bir şehirdir. Aurora olarakta ifade edilen kuzey ışıklarının yaşandığı doğa harikası bir yer olması nedeniyle turist çeken bir şehir olma özelliği de taşır. Mayıs ve Temmuz ayları boyunca güneş hiç batmamakta, kasım ve ocak aylarında ise güneş hiç doğmamaktadır.
 
Gezilecek yerlerin başında en çok turist çeken yerlerden biri olan Polaria gelir. İçerisinde deniz aslanlarından birçok balık türüne kadar çok sayıda deniz canlısının bulunduğu bir akvaryum. Deniz aslanları ile yapılan şovlar birçok turistin ilgisini çekmektedir. Polarmuseet müzesinde ise kutuplarla ilgili aklınıza gelebilecek her şey burada sergilenmektedir. Tromso'yu kuşbakışı izleyebileceğiniz enfes manzaralı Fjellheisen'a uğramadan Tromso'yu görmüş sayılmazsınız. Bu tepeye teleferikle ulaşmanız mümkün. Burada bulunan küçük, şirin kafesinde içinizi ısıtacak bir şeyler içerken, tüm şehri ayaklarınızın altına almanız mümkün. Iskhavskatedralen ise dünyanın en kuzeyinde bulunan ibadet noktasıdır. Kendisine has mimarisi ile ilgileri çekmekte. 
 
Kuzey ışıkları, Eylül sonu ve mart ayı başı arasında görülmektedir. Kuzey ışıklarını gözlemlemek isteyenler için en gözde mekanlardan biri olmasının nedeni bu doğa olayının cereyan ettiği kuşakta yer almasından kaynaklıdır. Kuzey ışıklarını görmeniz biraz da şansa kalmış bir durum. Çünkü havanın bulutsuz olduğu ve herhangi bir yağışın olmadığı bir güne denk gelmeniz gerekiyor. Birçok turistin bu şehri ziyaret etmesinin başlıca nedeni kuzey ışıklarıdır. Bu inanılmaz, harika doğa olayını görme fırsatını kaçırmayın. 
 
Tromso'da otel seçenekleri bir hayli kısıtlı ve Norveç'in diğer şehirlerine kıyasla biraz daha pahalı. Bu şehirde gece hayatı bir hayli durgun. Publar erken saatlerde kapanıyor. Tromso'nun en eski pubı Olhallen'dir. En popüler ve kalabalık barı ise Solid. Gece hayatı için çok büyük bir beklentiye kapılmamanızı tavsiye ederiz. 
 
Denize bir adımlık mesafede bulunan Fiskekompaniet güzel bir balık restorantıdır. Balıkçılığın ve balık ürünlerinin öne çıktığı Tromso'nun balığının tadına bakmadan dönmeyiniz. Şehrin ana caddesinde birçok hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar bulunmaktadır. Buradan Norveç'e özgü şeylerden de alabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim