Den HaagHollanda’nın en güzel şehirlerinden biri olan Den Haag; The Hague ve Lahey adlarıylada bilinmektedir. Hollanda'nın başkenti Amsterdam olmasına rağmen kraliyet ailesinin ve hükümetin konakladığı şehir burasıdır.  Amsterdam'a 45 dakikalık mesafede bulunan bu şehir nüfus bakımından Hollanda'nın en büyük üçüncü şehridir. 
 
Burası kısa sürede gezebileceğiniz birçok parka ve modern binalara sahiptir. Binnenhof olarak bilinen ve bir dizi parlemento ve hükümet binalarından oluşan bu yer kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri. Parlemento binasının avlu kısmı halka açık bir alandır. Burada dilediğiniz gibi resim çekilebilirsiniz. Avrupa'nın en büyük minyatür şehirlerinden biri olan Madurodam da burada bulunmakta ve 7'den 70'e herkesin ilgisini çekmektedir. Madurodam oldukça eğlenceli bir minyatür parktır. Kraliyet evi olan Escher in Het Paleis de ziyaret edinilmesi gereken yerlerden biridir. Ünlü grafik sanatçısı Escher'e ithaf edilmiştir. Den Haag'ın plaj kesimi de bir o kadar güzel. Burada birçok restoran, gezilebilecek alanlar, alışveriş merkezleri, geniş kumsallar ve oteller bulunuyor.
 
Şehirde genel olarak Endonezya, Meksika, Türk ve Tai mutfağının lezzetleri ön plana çıkıyor. Dutch yemeklerinin tadı bizim kültürümüzle hiç bağdaşmıyor. Hollanda'nın mutfağında genel olarak patates kullanılmaktadır. Hollanda'nın birçok şehrinde döner görmek mümkün ancak burda dönerin yanı sıra Simit Saray'ı da bulunmakta. İtalyan restoranı olan Vapiano dolup taşmakta, burda İtalyan usulü pizzalardan ve makarnalardan yiyebilirsiniz. 
 
Eğlence hayatı Amsterdam'a göre durgun olan Den Haag'da, klüpler şehrin merkezinde yer almaktadır. 3 kulüpte yan yana bulunmaktadır. Ayrıca burada latin müziği çalan barlarda bulunmaktadır. Den Haag'ın sahil kasabası olan  Scheveningen, gece hayatı ve sörfçülerin favori mekanıdır. Yılda yaklaşık on milyon turistin geldiği bu sahil kasabasının plajında Nazilerden kalma bir sığınak bulunmaktadır. Burası Avrupa'daki birçok ülkeden farklı olarak pazar günleri açık olan dükkanlarıyla bilinmektedir. Delphi denilen yer porselenleri ile dikkatleri çekiyor. Ancak oldukça pahalıdır. Genel olarak burada alışveriş biraz pahalıdır. Hollanda'nın klasik hediye eşyaları olan; yel değirmeni ve lale figürleri ve tahta takunyaların minyatürleri hediye olarak ya da anı olarak saklamanız için oldukça iyi seçeneklerdir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim