Würzburg



Almanya'nın Bavyera eyaletinde bulunan Würzburg aynı zamanda eyaletin 5. en büyük şehridir. Tarihi 1400 yıl öncesine uzanan şehir, Tuna ve Ren nehirlerini birbirine bağlayan Main Nehri üzerinde bulunmaktadır. Bu nehir şehrin can damarıdır. 1981'de UNESCO tarafından korunma altına alınan şehir, Bavyera Eyalet'inin Unterfranken bölgesinin başkentliğini yapmaktadır. Aynı zamanda Romantik Yol güzergahının başlangıcı olarak kabul edilir. Almanya'nın en büyük ve en eski üzüm bağlarını barındıran Würzburg ünvanını hak etmiş bir şarap şehridir.
 
Üniversite şehri olduğu için oldukça hareketli bir yer olan Würzburg'da kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri Marienberg Kalesi'dir. Bu kale Würzburg'un her yerinden görülebilmektedir. Kaleye çıktığınızda Würzburg'u ayaklarınızın altına alan inanılmaz bir manzarası var. Kale, festivallerden etkinliklere kadar birçok şeye ev sahipliği yapmakta. Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan Alte Meinbrücke köprüsünün tarihi çok eskilere uzanmakta. Köprünün eski şehir kısmında da bir şarap evi var. Şarap seviyorsanız, mutlaka uğramalısınız. Çok farklı bir atmosferi var. Würzburg Sarayı ve Kappele Kilisesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerden.
 
Şarap şehri Würzburg'un şaraplarını tatmadan dönmeyiniz, en eski şarap evi olan Juliusspital gidilecek en iyi yerlerden biri. Burada hem şaraplarının tadına bakabilir hem de romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Main Nehri kıyısı boyunca bulunan yeme içme yerlerinden birinde oturup hem manzaranın hem de yemeklerin tadının keyfini çıkarabilirsiniz. Backöfele'de akşam yemeği yemek için oldukça iyi bir seçenek. Würzburg'da Almanya'nın genelinde ünlü olan Würst'ü (beyaz sosis) tadabilir, kese kağıdı içerisinde sunulan 'fish and chipsi' de deneyebilirsiniz. Tatlı olarakta 'berliner' oldukça lezzetli. 
 
Kaiserstrasse, Würzburg'un alışveriş caddesini oluşturuyor. Birçok mağaza ve dükkanın bulunduğu bu caddeden, hem Almanya'ya özgü şeyler alabilir hem de ünlü mağazalarından alışverişinizi yapabilirsiniz. Gece hayatı ise üniversitenin olmasından kaynaklı biraz daha hareketlidir.

Önerdiğimiz Turlar



Kategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı






Sosyal Medyada Entaş




© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim