Cozumel AdasıMeksika'nın güneydoğusunda yer alan Cozumel bir Karayip Adasıdır. Cozumel adasının merkezi ve en büyük kenti ise San Miguel de Cozumel'dir. Ayrıca bu ada Meksika'nın en güvenli şehirlerinden biridir. Endüstriyel açıdan çok gelişen bu şehrin ekonomisi turizme dayalıdır. Adada Maya Dönemi'ne ait arkeolojik alanlar bulunmakta ve ada nüfusunun yarısını maya kökeni oluşturmaktadır. 
 
Oldukça popüler bir tatil beldesi olan Cozumel'de renkli plajları ve şnorkelli dalışı ile yılda üç milyon turist çekmektedir. Bölgenin bu kadar ünlü olmasını sağlayan su altı yaşamıdır. Dalış bölgeleri adanın batı kısmında yer alırken, sörf tutkunları ise adanın doğu kısımlarını tercih etmektedir. Cozumel'in denizi muhteşemdir. Palmiyeleri, incecik altın sarısı kumu ve o muhteşem mavi yeşil okyanusuyla birleştiğinde oluşan tablo sizleri bambaşka alemlere götürecektir. Adanın en güzel plajları arasında San Martin, Rastas ve Meczalitos gelmekte. Sadece denize girmek için bile gelen birçok turisti vardır. Adada denize girmenin yanı sıra Plaza del Sol'a gidip keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Adaya ismini veren ufak kilisesi ve Saat Kulesi meydanda bulunmaktadır. Ayrıca vaktiniz varsa Atlantis denizaltısına kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşabilir, burada tropikal güzellikleri ve sualtı yaşamını keşfetmeye çıkabilirsiniz.
 
Cozumel'de 300'den fazla restoran bulunmaktadır. Güzel bir öğle yemeği için tavsiyemiz, bir bahçenin içerisinde bulunan Mission olabilir. Cozumel'in en iyi taco'larını yapmakta olan El Foco'nun tacosunun tadınada mutlaka bakınız.
 
Tarihi 150 yıl öncesine dayanan El Cedral Festivali'nde geleneksel dans gösterilerinden boğa güreşlerine kadar pek çok etkinlik düzenlenir. Beş gün süren bu festival, nisan aynının sonunda gerçekleşmektedir. Eğer orda olabilirseniz sakın kaçırmayın. Adanın küçük kasaba imajını geliştirmiş olan; su üstüne açılan lüks otellerinde ve beach clublarında oldukça renkli ve eğlenceli dakikalar sizleri beklemekte. 
 
Maya kültürüyle ilgili olarak, manda kemiğine veya seramiğe yapılmış ve deri üzerine işlenmiş olan takvim diskleri, gümüş madalyonlar ve sıvı vanilya özü adaya özgü alabileceğiniz hediyelik eşyaların başında gelir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim