ZanzibarAfrika kıtasının doğusunda yer alan Zanzibar, Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan bir bölgedir. Ekonomisi baharat üretimine dayalıdır ve dünyanın önde gelen baharat üreticilerinden biridir. Halkı müslümanlardan oluşmaktadır. Stone Town adanın başkentidir ve Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan yerler arasındadır. Zanzibar tropikal bir iklime sahiptir ve gitmek için en elverişli zaman yaz aylarıdır. 
 
Burada sabahları yürüyüşler yaparak çevreyi tanıyabilir, tekne ve kültürel turlara katılabilir, dalış organizasyonlarından faydalanabilirsiniz. Blue Safari ile bölgedeki büyük küçük pek çok sayıda adacığı keşfedebilmeniz mümkün. Nungwi Bölgesi, etkileyici denizaltı zenginliklerine tanık olabileceğiniz, özellikle de dalış için Zanzibar’ın en ideal yeri olarak bilinmektedir. Down tekneleriyle güneşin doğuşunu tanık olabilir, beyaz deniz kabuklarını andıran evlerin arasında dolaşabilir ya da bir zamanlar ‘’Baharat Adası’’ olarak da bilinen bölgenin baharat bahçelerini gezebilirsiniz. Kızıl Colobus maymununu merak edip görmek isteyenler için Jozani Ormanı, doğal ortamlarında bulunan yunuslara daha yakkından bakmak için Kazimkani Balıkçı Köyü, şnorkel ya da normal dalışın dışında, rengarenk resif balıkları, hatta mevsimine göre köpekbalığı ve pilot balinalarına tanık olmak için Mnemba Adası ziyaret edilmesi tavsiye edilen yerler arasındadır. Freddie Mercuy'nin yaşadığı evi de ziyaret edebilirsiniz. Bunların dışında gezebileceğiniz yerlerden bazıları; Misali Island, Stone Down, Ngezi Forest, Pujini Ruins, Beit el Ajaib'dir.
 
Bembeyaz kumsalları, turkuaz mavisi denizi ve tropikal meyveleri ile misafilerine zengin bir görsel şölen tutan Zanzibar, doğal güzelliklerini siz ziyaretçilerine sunmaktan çekinmez. Adanın kuzey sahillerinde, muhteşem bir doğal olayı olan medcezir yani gel git olayı yaşanmaktadır. Deniz bulunduğu yerden yaklaşık 250-300 metre kadar geriye çekilmekte. Böylece denizdeki; deniz yıldızları, deniz kabukları, ahtapot ve deniz kestanesi gibi canlıları yakından görüp, bu muhteşem manzaranın resimlerini çekme fırsatı bulmaktasınız. Ancak belirtmemizde fayda var, gel git esnasında suyun geri dönmesi halinde açıkta iseniz bulunduğunuz yer çok daha derin bir yer halini alıyor. Bu nedenle gel git saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. 
 
Memories of  Zanzibar ve Moto Handicrafts ve halk pazarlarının dışında çokta renkli bir alışveriş seçeneği yoktur. Bu saydığımız yerlerden ufak çapta alışverişler yapabilirsiniz. Dükkanlardan Afrika ve safari temalı hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Ayrıca adaya özgü çay, kahve ve baharat çeşitlerinden de satın alabilirsiniz. Adadan genellikle muz kabuklarından yapılmış olan tablolar tercih edilmektedir. Tanzanit taşından yapılan takılardan ve mücevherlerden de satın alabilirsiniz. Kangas adı verilen bayan kıyafetleri oldukça ilgi çekmektedir. Oldukça hareketli bir gece hayatı vardır. Adada gidebileceğiniz eğlence mekanlarından birkaçı şunlardır; Culture Musical Club, Dharma Lounge, Zanzibar Serena Inn ve Old Ford. Gidebileceğiniz barların yanı sıra genellikle akşamları sahilde yakılan ateşin başında romantik bir akşam geçirebilirsiniz.
 
Adada yeme içme oldukça uygundur. Tropikal bir cennet olan Zanzibar'da her öğünde bol bol meyve tüketilir. Yolda yürürken bile birçok meyve ağacı görürsünüz. Harika kokulu; mango ve papayasının tadına mutlaka bakmalısınız. Karides, ahtapot, yengeç ve kalamar gibi zengin deniz ürünlerine ev sahipliği yapan bir mutfağa sahiptir. Ayrıca beyaz ve kırmızı et de bol miktarda bulunmaktadır. Ayrıca çoğu yemeklerinde hindistan cevizi bulunur. Sunumu ve tadı muhteşem olan çayı da denenmelidir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim