Los AngelesAmerika Birleşik Devletleri'nde, Büyük Okyanus'un doğu kıyısında yer alan Los Angeles, ülkenin en kalabalık 2. şehridir. Akdeniz ve Tropikal ikliminin arasında olan bu şehir yazları çok sıcaktır. Yıl boyunca sıcaklık ortalamaları çok düşmediği için her mevsim gidilebilir. Amerika'nın sanat ve eğlencenin öncüsü konumuna gelen Los Angeles'ı, Meksika keşfetmiştir. Daha sonradan Kaliforniya'ya bağlanmıştır. İsmini ispanyolcadan almaktadır, anlamı ise Melekler Şehri'dir.
 
Gezilmesi gereken yerlerin başında, filmlerden de görmeye alışık olduğunuz Hollywood gelir, burası şüphesiz Los Angeles'ın en ünlü yerlerinden biridir. Beverly Hills ise şehrin zenginlik, şan ve şöhret konusunda simgesidir. Burada oturan ünlü insanlar ve lüks villalar burayı daha da ilgi çekici hale getirmiştir. Görmenizi tavsiye edeceğimiz bir başka yer ise Universal Stüdyoları'nın içerisinde yer alan Universal City gelir. Modern Sanatlar Müzesi, Getty Müzesi ve Max Factor Güzellik Müzesi görünmesi gereken müzelerden yalnızca birkaçıdır. Denize girmek istiyorsanız Malibu plajı oldukça doğru bir seçenek. Dilerseniz Los Angeles'ın kanallarında gondol turu yapılan Venice Plajı'na gidebilir ya da dünyanın en ünlü parklarından biri olarak gösterilen Disneyland'a gidebilirsiniz. Los Angeles'da yapılacak şeyler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. 
 
Los Angeles kozmopolit bir mutfak kültürüne sahiptir. Şehir çok fazla göç alması nedeniyle göçmen mutfaklarının fazlalılığı göze çarpmakta. En çok Avrupa ve Güney Amerika mutfağının lezzetleri ön plandadır. Ayrıca burada Amerika'nın dünyaca ünlü fast foodlarının şubeleri oldukça fazladır. Şehirde Father's Office'in hamburgerleri oldukça ünlüdür, içeride yer bulmak ise oldukça zor. Eğer yolunuz düşerse Toast'un pancakelerinin tadına mutlaka bakın. Joan's on Third'ün ise krema ile servis edilen omletinin tadı oldukça leziz. Şehirde çok tercih edilen diğer bir restorant ise Katsuya'dır.
 
Los Angeles'da modaya uygun ürünler satan birçok alışveriş merkezi, mağazalar ve butikler bulunmaktadır. Bütün markaları burada bulmak mümkündür. Özellikle dünyaca ünlü olan markaların fiyatları oldukça pahalıdır. Bu pahalı markaları daha ucuza bulabileceğiniz outlet mağazalarda yer alır. Bu outletler daha çok Hollywood'da bulunur. Alışveriş merkezlerinin ana merkezi ise Beverly Bulvarı'dır. Bu bulvar La Brea ve Mertal caddelerinin arasındadır. Burada bulunan Prada Epicentorare ve Golden Triangle şehrin en ünlü alışveriş caddeleridir. 
 
Los Angeles oldukça renkli bir gece hayatına sahiptir. Birbirinden farklı mekanları bir arada barındıran bu şehirde kendinize göre bir yer bulamamanız olanaksız. Sahne performanslarından müziklerine kadar tam bir Eğlence Şehri'dir. Şehirde eğlence daha çok Sunset Bulvarı ve Hollywood Bulvarı'nda yoğunlaşmıştır. Ayrıca plaj partileride oldukça ünlüdür. Özellikle Santa Monica, Malibu ve Venice sahillerindeki partiler oldukça hareketlidir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim