BogotaBogota şehri Kolombiya'nın en büyük ve en kalabalık kentidir. Aynı zamanda Latin Amerika'nn da en büyük şehirlerinden biri. Her zaman yağış olan bu şehir de yaz ayları bize göre ters bir düzendedir, bu nedenle en sıcak ve en az yağış alan ayları aralık ve mart ayları arasıdır.

Bogota'da gezilecek birçok müze bulunur, fakat bunlardan ikisi kesinlikle görmeniz gereken yerlerdendir. İlki; Museo del Oro'dur. Dünyanın en geniş altın koleksiyonuna sahiplik yapan müzede altın objeler bulunmaktadır. Diğer önemli müzesiyse Botero Müze'sidir. Burada ünlü Fernando Botero'nun şişman figürleri sergilenmektedir. Ayrıca Polis Müzesi de görülmeye değer. Müzelerin dışında şehrin eğlence parklarına gidip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. San Diego ve La Candelaria bölgelerinede mutlaka gidin.

Park 93 ve Zona Rosa bölgesi Bogota'nın lüks mekanlarını oluşturuyor. Gece hayatının renklli yaşandığı Zona Rosa'da yüzlerce bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok şık restoran ve alışveriş merkezleride burada yer almaktadır. Dünya'nın en iyi zümrütleri burada bulunmaktadır. Deri işleri ve sanat işlerinde de oldukça iyidir. Alışveriş için oldukça geniş bir yelpazesi vardır. En ünlü gece kulüpleri ise Alma ve Havana'dır. Bu kulüplerin önünü genellikle şık insanların oluşturduğu kuyruklar oluşturur. Bölge hafta içi de hafta sonu da oldukça kalabalıktır. Bogota da aynı zamanda Güney Amerika'nın en ünlü kumarhaleri yer almaktadır.

Kolombiya'nın mutfağı mısır, krema ve pirinç üzerine kurulmuştur. Mısır unundan yapılan Ajiaco, Arepas ve Empanadas adındaki geleneksel çorbaları oldukça leziz. Ayrıca Tamal adını verdikleri dolmaya benzeyen yemeğini de yemenizi tavsiye ederiz. Burada başka ülkelerin mutfaklarını bulmanızda mümkün. Kolombiya'nın en gözde kahve zinciri Juan Valdez Cafe'dir. Buradan kakao ya da kahve içmenizi tavsiye ederiz. Size önerebileceğimiz restoranlardan; Anderson's, La Jugueteria, La Puerta Falsa ve Harry's bunlardan yalnızca birkaçı.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim