CaracasGüney Amerika ülkesi olan Venezuela'nın başkenti Caracas'da, tropikal iklim görülmektedir. Yıl boyunca elverişli bir iklime sahip olan Caracas'da en yüksek sıcaklık haziran ve temmuz aylarında görülmektedir. 
 
Caracas'da yer alan teleferik, hem burada yaşayan halkın hem de turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Teleferik aracılığı ile şehre kuş bakışı bakarak Avila tepesine kadar varmanız mümkün. Yamaç ve dağ yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız Caracas tam size göre. Kuzey kesiminde bulunan Avila Dağı yürüyüş için idealdir. Turist rehberliğinde şehir turlarına katılabilirsiniz. Böylece şehri daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Şehrin ilk yerleşim yeri olan El Hatillo'u görmenizi öneririz. Chacohia ve San Francisco Kilisesini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Caracas'a 30 km uzaklıkta bulunan La Guaira'ya giderek sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. Havaalanına yakın olduğu için dönmeden bir gün önce burada konaklamanız oldukça mantıklı.
 
Venezuela oldukça uygun bir ülke. Yiyecek fiyatlarıda bir o kadar ucuz ve çeşitli. Ülkenin tüm lezzetlerini Caracas'da tadabilirsiniz. Deniz ürünlerinin birçok çeşidini bulabileceğiniz bu şehirde çok sayıda balık restoranı bulunmaktadır. Şehirde gidebileceğiniz restoranlardan bazırları şunlardır; Catar, El Caserio, Nobu, Tasca La Tertulia, Me Linda Llanura.
 
Chacanita ve Artasanias da süpermarket ve hediyelik eşya mağazaları bulabilirsiniz. Bu şehir Venezuela'lılar için alışverişin kalbinin attığı yerdir. Şehirde a'dan z'ye her şeyi bulmanız mümkün. El Hatillo ve The Mercadito ise en çok tercih edilen alışveriş merkezlerindendir. Caracas'ın gece hayatı oldukça hareketli, barları ve pubları ise oldukça popülerdir. En fazla rağbet gören mekanların başında; Taz Sports Bar, Suka, Little Rock Cafe ve Whiskey Bar gelir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim