MendozaArjantin'in batısında yer alan Mendoza, ülkenin dördüncü büyük metropolitanıdır. Şehrin en büyük geçim kaynağı şarap ve zeytinyağı üretimidir. Burada kuru bir iklim hakimdir. Sene boyunca az miktarda yağış alır. Ziyaret edilebilecek en uygun aylar; ekim ile aralık ayları arasıdır.

Mendoza deyince birçok insanın aklına gelen ilk şey şüphesiz şarap. Burası tam bir şarap şehri. Muazzam üzüm bağları ve şarapları bulunmakta. Şarap tadım turlarının odak noktası, sizde bu muazzam şarapların tadım turuna katılabilirsiniz. Ayrıca Mendoza adını ekstrem sporları ile de duyuruyor. Dağcılıktan yamaç paraşütüne, yamaç paraşütünden snowboarda, snowboarddan raftinge katar birçok ekstrem sporu Mendoza'da yapabilirsiniz. Dilerseniz Plaza Independencia ve Plaza Espana meydanlarını gezebilir, dilerseniz Parque Sen Martin parkında sevdiklerinizle birlikte huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. Ayrıca Casa de Fader ve Museo Historico General San Martin Müzesi Mendoza'nın en ünlü müzelerindendir. Buralarıda ziyaret edebilirsiniz.

Mendoza'nın mutfağı genel olarak Arjantin mutfağı ile benzerdir. Et ürünlerinin ağır bastığı Arjantin mutfağının en ünlü et içerikli yemeği ise Asado'dur. Oldukça lezzetli olan bu yemeği Parilla'da yiyebilirsiniz. Mendoza'da genel olarak lüks ve kaliteli restoranlar hizmet etmektedir ve hepsinin ortak özelliği ise gece geç saatlere kadar açık olması. Size önerebileceğimiz restoranlardan bazıları şunlardır; The Green Apple, La Nilda, 1884, Wasana Thai Restaurant.

Şehirde gece hayatı çok hareketli değildir. Şarabıyla ünlü olan bu şehirde, gece hayatında en çok tüketilen alkol şaraptır. Gece kulüplerinden bazıları ise şunlardır; La Gitana, La Patagonia ve B.U. Mendoza şarapları ile ünlü olduğundan, buradan çok uyguna şaraplar satın alabilirsiniz. Ayrıca sporda da oldukça gelişmiş olan bu şehirden her türlü sporla ilgili ekipmanları temin edebilirsiniz. Tekstil ürünlerini de oldukça uygun fiyatlara buradan bulabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim