BudvaKaradağ'da bulunan Budva şehri sahil kentidir. Çok sayıda turisti ağırlayan şehrin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan bu şehirde tipik akdeniz iklimi görülmektedir. Haziran ve Ekim ayları bu şehri ziyaret etmek için en uygun zaman aralığıdır. Budva UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Karadağ diğer ülkelere kıyasla oldukça uygundur. Ayrıca Türkiye ve Karadağ aralarında yaptığı antlaşma ile vize istememektedir.
 
Budva küçük bir kent olduğu için, tüm şehri yürüyerek yaklaşık 1.5 saatte dolaşabilirsiniz. Şehrin en ilgi çekici yerlerinden biri Old Town'dır. Roma ve Yunan uygarlıklarından kalma birçok eseri burada görebilirsiniz. Budva Citadel Hisarına uğrayabilir, Saint John ve Saint Sava Kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Budva Kalesi, Budva Arkeoloji Müzesi, Dans Eden Kız Heykeli ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Ayrıca şehrin civarında yer alan Stevi Stefan, Herceg Novi ve Kotor bölgelerini otobüs aracılığı ile ziyaret edebilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra tatil kenti olan bu şehirde; deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Budva'nın en güzel sahillerinden olan Becilli'ye ya da Mogren'e gidebilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlarda düzenlenen bot turlarına da katılabilirsiniz.
 
Yemek çeşitliliği açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu şehirde, pizza satılan dükkanlardan çin yemeklerine kadar birçok yemek çeşiti bulunmaktadır. Budva'da Deniz ürünleri ön plana çıkmaktadır. Pljeskavica denilen dana etinden yapılan yemeği de oldukça ünlüdür. Deminaza, Masa, Porat Porto, Hong Kong, Pizzaria Big Blue şehirde gidebileceğiniz restoranlardan yalnızca birkaçı.
 
Old Town bölgesinin çevresi birbirinden renkli dükkanlarla çevrilidir. Tasarım dükkanlarında bulunan eşyaların fiyatları oldukça yüksektir. Budva'da birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz. Eski paralar, magnetler, deniz kabuğundan yapılmış süs eşyaları, madalyonlar.. hepsi burada mevcut.
 
Özellikle yaz aylarında çok hareketli olan Budva'nın gece hayatıda yaz aylarına paralel olarak hareketlenmektedir. Birçok bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Millenivm, Rafello, Trocadero, 
Millenivm bu yerlerden birkaçı. Niksic isimli birası ve Rakia adlı Sırp viskisi yörenin en çok tercih edilen içkileridir.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim