SevastopolSevastopol, Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde yer alan bir liman şehridir. Kırım'ın en bilindik şehirlerinden biridir. Yalnızca endüstri ve liman şehri değil, aynı zamanda bilimsel ve kültürel merkezide burasıdır. Stratejik olarak önemli bir konuma sahip olan şehir, Ukrayna'nın en sıcak iklimine sahip şehridir. Ukrayna'nın güneyinde yer alan bu şehri ziyaret etmek için en uygun aylar Mart ile Eylül arasıdır.
 
Sevastopol'de, Kırım Savaşı'ndan ve Sovyet Dönemi'nden kalan eserlerin sergilendiği müzelerin sayıları oldukça fazladır. Panaroma adlı müzesi içlerindeki en etkileyici müzelerinden biridir. Panaroma Müzesi şehir merkezine yakın bir tepede bulunmaktadır. Şehri daha yakından tanımak için şehir turlarına katılabilir ya da şehre yakın mesafede bulunan Khersones Antik Yunan Kentini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde hem Rus hem de Türk etkileri görülmektedir. Karadeniz Flo Müzesi ve Sevastopol Sanat Müzesi görülmesi gereken müzelerindendir. Ayrıca Malakhov Tepe'sine çıkıp şehri daha iyi görme fırsatı yakalayabilirsiniz.
 
Avrupa'nın en zengin ikinci mutfağına sahip olan Ukrayna'nın mutfağının enfes tatlarını burada bulmak mümkün. Liman kenti olmasının verdiği etkilerden dolayı deniz ürünleri burada oldukça boldur. Birçok deniz ürünleri satan restoranlar bulunmaktadır. Kendi mutfağının yanı sıra bu şehirde fast food restoranlarıda ilgi çekmektedir. Traktir, Rybarsky Stan, Celentano tercih edebileceğiniz restoranlardan birkaçıdır.
 
Yaz aylarında daha hareketli olan şehrin birçok eğlence mekanı yalnızca yaz aylarında hizmet vermektedir. Ama yinede açık birçok mekan bulabilirsiniz. Gece hayatı daha çok askeri liman etrafında toplanmıştır. Plaj Amiga Bölgesinde birçok gece kulübü yer almaktadır. Alışverişin kalbi liman çevresinde atmaktadır. Uygun fiyatlarda birçok ürünü burada bulunan mağazalardan satın alabilirsiniz. Tekstil ürünlerini ise Morskoe bölgesindeki butik mağazalardan bulabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim