YokohamaDeniz kıyısına kurulmuş sahil kenti Yokohama, Japonya'nın en önemli şehirlerinden biridir. Tokyo Körfezi'nin batısında yer alır. Ülkenin en büyük ikinci şehridir. Subtropikal iklimin etkisi altında olan Yokohama'ya gidilebilecek en uygun aylar Nisan ile Ağustos ayları arasıdır.
 
Dilerseniz Yokohama Cosmo World ya da Hakkeijima Seaparadise eğlence parklarına gidip eğlenceli bir vakit geçirebilir dilerseniz de Manyou Club spa merkezine gidip sakin bir gün geçirebilirsiniz. Yaz aylarında gitmeyi düşünüyorsanız, Yokohama'nın en önemli su parklarından biri olan Nissan Water Park'a giderek güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Birçok müze ve sanat galerisinin yer aldığı Yokohama'da görmeniz gereken müzelerin başında Yamashita-köen ve Yokohama Sanat Müzesi gelmektedir. Bunların haricinde Cosmo Clock, Landmark Tower Sky Garden Kulesi ve Kantei-byo Anıtı görülmesi gereken yerlerdendir.
 
Balık ve deniz ürünlerinin bolca tüketildiği Japon mutfağında, bol miktarda pirinç kullanılmaktadır. Hemen hemen her öğünde pilav tüketilmektedir. Suşi Japon mutfağının ana lezzetidir. Japon mutfağına has lezzetleri bir de ana yerinden yemenizi tavsiye ediyoruz. Yokohama'da gidebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır. Hem japon mutfağı hem de dünya mutfaklarından lezzetleri burada bulabilirsiniz. Maruya, Chano-ma, Daidai-ya, The Landmark Tower, Tachibana tercih edebileceğiniz restoranlardan bazılarıdır.
 
Bu şehir alışveriş bakımındanda oldukça zengindir. Yokohama Station Area ve Minato Mirai 21 alışverişin kalbinin attığı bölgelerdir. Hem yerel ürünleri hem de ünlü markaları bulabileceğiniz bu şehirde tercih edebileceğiniz yerlerden birkaçı; Yodobashi Yokohama, Landmark Plaza, Mitsui Outlet Park ve Colette'dir.
 
Oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olan Yokohama'da her türlü müzik zevkine hitap eden mekanların sayısı oldukça fazladır. Haftaiçleri durgun olan gece hayatı, haftasonları epeyce renkleniyor. Benny's Place, The Tavern, Hogs Head, Windjammer, Downbeat  tercih edebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim