CuritibaBrezilya'nın Parana Eyaleti'nin başkenti olan Curitiba aynı zamanda bu eyaletin en büyük şehridir. Brezilya'nın en kalabalık şehirleri arasındadır. Turizm açısından da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Güney Amerika'da bulunan kentler arasında bir tek Curitiba yeşil alanlar ortalamasının üstünde yer almaktadır. Curitiba aynı zamanda dünyanın en yaşanılır kentleri arasında sayılmaktadır. Ayrıca bu şehir, Brezilya'nın diğer şehirlerine kıyasla oldukça hesaplıdır. Yeme içme olsun müze girişleri olsun oldukça uygundur. İnsanlarda bir o kadar sıcakkanlı ve yardımseverlerdir.
 
Şehrin tarihi meydanını mutlaka geziniz. Burası Avrupa'yı andırmakta, zaten şehrin birçok yerinde Alman, Portekiz ve İtayan mahalleleri bulunmakta. Brezilya'nın diğer şehirlerine kıyasla oldukça temiz bir şehir. Trafiğide oldukça iyi düzenlenmiş. Ülkenin diğer şehirlerine göre daha elit bir yer burası. Jardim Botanico'nun (Botanik Bahçesi) yapay göllerini ve serasını gezebilir, Torre de Telepar'a (Telefon Kulesi) çıkıp şehrin manzarasını tepeden görme imkanı bulabilirsiniz. Mimari açıdan oldukça etkileyici olan Wire Opera'yı diğer bir adıyla Opera Arame'yi gezebilirsiniz. Tamamı cam ve metalden yapılmış bir bina burası. 2 binadan oluşan Museu Oscar Niemeyer'ı da ziyaret etmeyi mutlaka unutmayın. Bu iki bina 30 yıl aralarla yapılmış. Binalar arası geçiş ufak bir köprü aracılığı ile sağlanmaktadır. Oldukça güzel bir mimariye sahip olan bu müze adeta gölün içinde yükselen bir gözü andırıyor. Müzenin parkından yürüyerek başka bir parka geçebilirsiniz. Bosque do Papa olarak bilinen bu park oldukça güzel. Parkın içersinde Papa II. Jean Paul'un fotoğraflarını göreceksiniz.
 
Brezilya'ya gidip mısırlı dondurmasının ve brigadeiro aromalı dondurmasının tadına bakmadan gelmeyiniz, oldukça lezzetliler. Pastel adlı çiğ böreğe benzeyen yemeğinin de tadına bakabilirsiniz. Caipirinha adlı kokteylinin tadı ise oldukça güzel. Pão de queijo adlı peynirli çöreklerini ve coxinha adlı tavuklu çöreklerini de deneyebilirsiniz. Geleneksel Brezilya yemeklerinin tadına bakmak için Estrela da Terra oldukça iyi bir restoran. Brezilya mutfağının tatlıları oldukça şekerli ve birçoğu da reçel kıvamındadır.
 
Curitiba'nın Alışveriş Durağı olarak bilinen eski tren istasyonu, bilindik alışveriş merkezlerinden farklıdır. Burada dilediğiniz gibi alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Curitiba'nın en büyük kitapçısı da burada. Alışveriş Merkezi'nin içersinde de ufak bir Tren Müzesi yer almakta. Eğer pazar gününe denk gelirseniz Eski Kent meydanına kurulan pazara uğramanızı tavsiye ederiz. Burada Brezilya'ya özgü ürünler ve el sanatları satılmaktadır. Curitiba'nın gece hayatı ise perşembe akşamından itibaren hareketlenmektedir. Şehir merkezinde gidebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim