GrazSteiermark eyaletinin başkenti olan Graz, Avusturya'nın ikinci büyük kentidir. Graz öğrenci şehri olarak bilinmektedir. 6 tane üniversitesi olan dinamik bir şehirdir. Avusturya'nın güneydoğusunda bulunan şehir Mur Nehri üzerinde yer almaktadır. Old Town bölgesi, Orta Avrupa'nın diğer şehir merkezlerine kıyasla daha iyi korunmuştur. Graz, UNESCO Dünya Mirası Liste'sinde bulunmaktadır. Kış ayları oldukça soğuk geçen bu şehre yaz aylarında gitmek, gezmeniz açısından daha iyi olacaktır.
 
Old Town'un merkezinde bulunan Gotik ve Barok mimarisiyle oluşturulmuş eski binaların resimlerini çekebilir, Graz Katedrali, Schlossberg ve Saat Kulesini gezebilirsiniz. Sabah saatlerinde Kaiser Josef Platz'da kurulan açık hava pazarını gezebilirsiniz. Avusturya'nın en büyük av müzesi olan Hunting Museum'u ve Napolyon güçlerinin yıkımından kurtulmuş olan Glockenturm Çan Kulesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Mozole, Domkirche Katedrali, Natural History Museum ve Schloss Trautenfels görülebilecek diğer yerler arasında yer almaktadır. 
 
Graz'da her damak zevkine uygun restoran bulunmaktadır. Apfelstrudel ve Wiener Schnitzel mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden biridir. Şehirde kahve kültürü yaygın olduğundan dolayı hermen her yerde Melange içebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Gloeckl Braeu, Landhaus Keller ve Braun de Praun tercih edebileceğiniz restoranlardan yalnızca birkaçı. Ayruca rivayete göre kralın fırıncısı tarafından kurulduğu söylenen Hofbackere Edeger denilen yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Buranın apple pie'ının ve cheesecake'lerinin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Graz'a gelip Glockenspile markalı çikolataları tatmadan da dönmeyiniz.
 
Herrengasse, Graz'ın en önemli alışveriş caddesidir. Hauptplatz ve Jakominiplatz meydanlarınıda birbirine bağlamaktadır. Bu şehirden alabileceğiniz en önemli şey yalnızca Graz'e özgü olan, Kernöl adını verdikleri balkabağı çekirdeği yağıdır. Ayrıca Center West şehrin en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. Öğrenci nüfusunun yoğun olduğu bu şehirde gece hayatı da oldukça renklidir. Gece hayatı özellikle Old Town bölgesi ve Karl Franzens University çevresinde yoğunlaşmıştır. Eros Bar, Pharmacy Bar, Parkhouse, American Roadhouse ve Drei Affen gidebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim