Gironaİspanya'nın Katalan bölgesinde yer alan Girona, tarihi ile ünlü bir şehir. Her yıl yüzlerce turisti ağırlayan bu şehir, tarihinin yanı sıra güzelliğiyle de herkesi büyülüyor. Katalan tarihinde önemli bir yere sahip olan Girona sizleri hayran bırakacak bir güzelliğe sahip. Nehrin iki yakasına kurulmuş renkli binaları ve nehre paralel uzanan dar sokakları ile oldukça romantik bir şehir. Bu şehre gitmek için en uygun aylar ise mayıs ve eylül ayları arasıdır.
 
Onyar Nehri ve çevresi oldukça ilgi çekici bir alandır. Nehrin iki yakasını da birbirine bağlayan birçok sayıda köprü bulunmaktadır. Şehri baştan sona yürüyerek gezebilirsiniz. Surlar ile çevrili olan eski kent merkezinin manzarası ise oldukça muazzam. Girona'nın en kalabalık caddesi olan Libertat Caddesi trafiğe kapalıdır ve cadde boyunca çok sayıda cafe bulunmaktadır. Arkeoloji müzesini ve Yahudi müzesini mutlaka görmelisiniz. Sant Feliu Kilisesi ve Ana Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehrin en önemli özelliklerinden biride sanatçı Salvador Dali'nin müzesinin burada yer alması. Oldukça iyi eserlerin bulunduğu bu müze kesinlikle görülmesi gereken bir yer. 
 
Çok sayıda turistik cafe bulunan Girona'da, Çin ve Japon mutfağından, Katalonya bölgesinin kendi özel lezzetlerine kadar her türlü lezzeti bulmanız mümkün. La Dolce Vitta, Txalaka, Gran Muralla, König tercih edebileceğiniz restoranlar arasındadır. İspanya'ya gelip sangria ve bilimum şarabını içmeden kesinlikle dönmeyin.
 
Eski şehir bölgesinde çok sayıda dükkanlar bulunmaktadır. Buradan alışverişinizi yapabilirsiniz. Son moda giysilerin bulunduğu dükkanlar ise Libertad Caddesi üzerindedir. Üniversitenin bulunmasıyla birlikte oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olan Girona'da İrlanda ve İngiliz pubları göze çarpmakta. Babel, City Arms, Mckiernan's, Jaica Bar ve Siddharta gidebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim