TurkuTurku, Finlandiya'nın güneybatısında yer alır. Aura Nehri kıyısında bulunan şehir, ülkenin en eski şehridir. Kısa bir süre ülkeye başkentlik yapmış, daha sonra başkent Helsinki'ye alınmıştır. Ülkenin en kalabalık ve en önemli şehirleri arasındadır. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun aylar Haziran ve Ağustos ayları arasıdır.
 
Şehirde gidilmesi gereken en önemli yerlerden biri Turku Kalesi'dir. Kalenin içerisinde müze de bulunmaktadır. Yalnızca turist sezonu içersinde açıktır, diğer dönemlerde kapalıdır. Luostarinmaki Müzesi, el sanatlarının sergilendiği bir müzedir. Sibelius Müzesi ve Turku Sanat Müzesi gezebileceğiniz diğer müzeler arasında bulunmaktadır. Ayrıca Turku Katedrali, Ruissalo, Forum Marinum, Kuralan Kylamaki ve Aboa Vetus & Ars Nova ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.
 
Turku'da iyi yemekler yiyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır. Hem yerel mutfağından lezzetleri hem de dünya mutfağından lezzetleri burada bulabilirsiniz. Fast food satan birçok restoran bulunmaktadır. Finlandiya diğer Avrupa ülkelerine kıyasla biraz pahalıdır. Finlandiya mutfağında ren geyiği eti oldukça sık tüketilir, mutlaka denemelisiniz. Lahana dolmasınının Fincedeki ismi Kaalikääryleet'dir. Hernekeitto adlı bezelye çorbasını da tadabilirsiniz. Finlandiya'da her öğünde süt tüketirler. Ayrıca kahve tüketimi de oldukça yaygındır. Dünyada en çok kahve tüketilen ülkeler arasındadır. Turku'nun kahvesini denemeden gitmemenizi tavsiye ederiz.
 
Alışveriş yapmak için şehir merkezinde birçok fırsat bulunmaktadır. Ünlü markalardan yerel dükkanlara kadar her şeyi bulabilirsiniz. En büyük alışveriş merkezi olan Hansa Alışveriş Merkezi'nin içerisinde 150'den fazla mağaza yer almaktadır. Skanssi Alışveriş merkezi de tercih edebileceğiniz yerlerden biridir.
 
Şehirde öğrenci sayısının çok olmasının da etkisiyle gece hayatı oldukça hareketlidir. Restoran ve barlar erken saatlerde kapanırken, disko ve gece kulüpleri gece 04:00'e kadar hizmet vermektedir. Monk, Apollo, Forte, Pikku Torre, Alepub Turku, Puutorin Vessa ve Tinatuoppi gidebileceğiniz mekanlar arasındadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim